اسامی شرکت های دانش بنیان در پاویون دانش بنیان های ایران پلاست هفدهم – خبرگزاری پپنا (پلیمر و بسته‌بندی)

اسامی شرکت های دانش بنیان در پاویون دانش بنیان های ایران پلاست هفدهم

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست از صبح امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه جاری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این پاویون که تا روز چهارشنبه ۲۹ ماه جاری ادامه خواهد داشت، پذیرای ۱۸ شرکت‌ دانش‌بنیان است که در حوزه ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات پیش‌ساخته و ساخته‌شده، مواد اولیه یا فرآورده‌های پتروشیمی، خدمات فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال، مراکز علمی، پژوهشی، تحقیقاتی، دانشگاهی، تست و آزمایشگاهی  HSEبه عرضه محصولات و نمایش توانمندی‌های خود پرداخته‌اند.

اسامی شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این پاویون و محصولات فناورانه ارائه شده در آن به شرح زیر است: 

•    مهر ماشین

این شرکت دانش‌بنیان در حوزه مشاوره، طراحی و ساخت ماشین‌آلات، طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی و نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات و سیستم‌های توزین و سایر فعالیت‌های طراحی و مهندسی و ساخت و مونتاژ فعالیت می‌کند.

محصول معرفی‌شده در پاویون: توزین و تغذیه کننده (فیدر) کاهش وزنی

این دستگاه قابلیت توزین تغذیه همزمان را در فرایند تولید دارد. دقت توزین این دستگاه مستقیما در کیفیت نهایی محصول اثرگذار است و در صنایع پتروشیمی، معدنی، فولاد، سیمان و داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

•    روشن رای رادان

این شرکت دانش‌بنیان به عنوان یكی از طراحان و تولیدکنندگان ماشین‌های تزریق پلاستیک کوچک در حوزه‌های فروش دستگاه تزریق کوچک (جهت نمونه سازی، تست آزمایشگاهی، تولید قطعه)، طراحی و ساخت انواع قالب‌های تزریق و تولید سفارشی انواع قطعه‌های پلاستیکی فعالیت می‌کند.

محصول معرفی‌شده در پاویون: دستگاه تزریق پلاستیک قطعات کمتر از ٣٠ گرم

این محصول، نوعی دستگاه تزریق پلاستیک است که برای ساخت قطعه‌های کوچک پلاستیکی، تولید پلاک رنگی برای تست رنگ پلیمرها و آماده‌سازی نمونه دمبل برای تست خواص مکانیکی مواد پلیمری از آن استفاده می‌شود.

•    ایمن پلیمر شیمی

این شرکت دانش‌بنیان، تولیدکننده مواد اولیه انواع سیستم‌های پلی‌یورتانی است که از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرد. 

محصول معرفی‌شده در پاویون: فوم اسپری عایق صوت و حرارت ضد اشتعال

این فوم، جهت عایق‌سازی ساختمان‌های اداری و مسکونی به کار می‌رود و دارای دوام بالا در هر شرایط دمایی، چسبندگی بسیار خوب به انواع سطوح، مقاومت در برابر رطوبت و ترک‌خوردگی است. 

•    ایرانیان سیم کار

این شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید مجموعه‌های خودرویی فعال است و کلیه مراحل شامل طراحی، ساخت قالب و تولید قطعات پلیمری، فلزی، پرسی و چند جزیی داخل خود مجموعه انجام می‌شود. 

محصول معرفی‌شده در پاویون: اسلیپ رینگ دینام 

این قطعه یکی از مهم‌ترین قطعه‌های دینام خودرو است که روی شفت روتور مونتاژ می‌شود. اسلیپ رینگ‌ها بخشی از یک موتور هستند که انرژی را بین قسمت‌های ثابت و دوار موتور منتقل می‌کنند و برای کمک به تامین جریان مغناطیسی که به چرخش روتور در استاتور کمک می‌کنند، استفاده می‌شود. 

•    آریا صنعت سلیم

این شرکت دانش‌بنیان با سابقه‌ای بیش از پنج دهه فعالیت و با تکیه بر تجارب و توانمندی‌های حاصل از تولید محصولات قبلی و کارشناسان مجرب و تجهیزات به روز خود و توانایی تولید، طراحی، ساخت و مهندسی معکوس در خصوص رفع نیازمندی‌های صنایع بزرگ کشور از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه ها در حوزه ابزار دقیق، کنترلی و الکترونیکی در حوزه دما فعالیت می‌کند.

محصول معرفی‌شده در پاویون: سنسور مقاومت اهمی با پایه پلاتین 

•    نوین ایلیا صنعت ربات

این شرکت دانش‌بنیان در زمینه طراحی و ساخت انواع دستگاه‌های بینایی ماشین، پردازش تصویر و سورتینگ اجرای پروژه‌های خط تولید، ابعادبرداری و رباتیک در صنایع مختلف فعالیت می‌کند.

محصول معرفی‌شده در پاویون: دستگاه کنترل کیفی اورینگ

با بکارگیری الگوریتم‌های پردازش تصویر و هوش مصنوعی دستگاه قادر به تشخیص عیوب مختلف اعم از عیوب ابعادی و ظاهری در کلیه سطوح اورینگ، واشر و کاسه نمد خواهد بود.

•    کولاک شهرکرد

این شرکت دانش‌بنیان با نزدیک به ٣٠ سال تجربه در زمینه تولید مواد شیمیایی شامل ضد یخ خودرویی و صنعتی، پلاستی سایزرهای پی‌وی‌سی، تری متیلول پروپان تری اکریلات و محصولات پودری شامل پودر ضد شعله، ملامین فسفات، پودرهای بهبوددهنده خواص لاستیک و پودرهای آبگریز فعالیت می‌کند.

محصول معرفی‌شده در پاویون: پلاستی‌سایزر پی وی سی -تری اکتیل تری ملیتات

پلاستی‌سایزرها یا نرم‌کننده‌ها مواد مایعی هستند که با پلیمرهای سخت، آمیخته شده و سبب نرمی و انعطاف‌پذیری آنها می‌شوند تا آنها را فرآیندپذیر کرده و تنوع کاربری ایجاد کنند و در صنایع مختلفی نظیر صنایع پزشکی و بهداشتی، صنایع کابل‌سازی، صنایع خودرو سازی، تولید واشر، صنایع کفش و چرم مصنوعی کاربرد دارند.

•    پیشرو پرواز پارسیان

این شرکت دانش‌بنیان با هدف طراحی و تامین نیاز بازار داخلی و خارجی ماشین‌آلات صنعت روتیشنال مولدینگ شامل خط تولید مخازن حجیم پلیمری، انواع قالب‌ها، خردکن‌ها، اکسترودر و تامین انواع کامپاندهای پلیمری تاسیس شده است.

محصول معرفی‌شده در پاویون: دستگاه قالب گیری دورانی 

دستگاه روتیشنال مولدینگ یک محصول هایتک است که ظرفیت تولید بیش از ١٠٠٠ گرید محصول پلیمری حجیم را دارد.

•    شیمی پژوهان ناصر خسرو

این شرکت دانش‌بنیان فعالیت خود را از سال ١٣٨٠ با هدف تولید جاذب‌های کربنی در شهرک صنعتی اردبیل آغاز کرد و با اکثر صنایع بزرگ و پتروشیمی و پالایشگاه همکاری دارد و برای اولین بار در ایران کاتالیست اکسی کلریناسیون و کربن پالادیوم را تولید کرده است.

محصول معرفی‌شده در پاویون: کربن اکتیو 

کربن اکتیو یک ماده جاذب کربنی با ساختار متخلخل با ظرفیت جذب بالا است که عمل تصفیه را به روش جذب سطحی و بدون اینکه واکنش شیمیایی با ماده تصفیه شونده داشته باشد، انجام می‌دهد و در هیچ حلالی هم حل نمی‌شود. این محصول در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، قند و شکر، روغن، طلا، آب و فاضلاب و…. کاربرد دارد. 

•    خاتم پلیمر

این شرکت دانش‌بنیان، نخستین آزمایشگاه تخصصی پلیمر و بسته بندی است که سال ۱۳۸۴ تأسیس شد.

محصول معرفی‌شده در پاویون: ارائه خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی

•    فن آوران شیمی زرین ایرانیان

این شرکت دانش‌بنیان، تولیدکننده افزودنی‌های پیشرفته پلیمری از جمله استئارات‌های فلزی و Wax PE است. 

محصول معرفی‌شده در پاویون: استئارات کلسیم، استئارات روی، استئارات منیزیم

استئارات‌های فلزی افزودنی پیشرفته صنعت پتروشیمی، پلیمر، دارای استاندارد ملی ایران و پروانه ساخت سازمان غذا دارو و مورد تایید پتروشیمی‌های پلیمری بزرگ کشور است.

•    صنایع فرافوم

این شرکت دانش‌بنیان، تولیدکننده انواع فوم، لاستیک، چسب، مواد پیشرفته و قطعات خودرو است.

محصول معرفی‌شده در پاویون: چسب‌های حساس به فشار بر پایه بوتیل رابر

چسب بوتیل، کامپاندی بر پایه بوتیل رابر بوده که در برابر نفوذ آب و سایر سیالات از مقاومت بالایی برخوردار است.

•    ارس زنجان

این شرکت دانش‌بنیان به عنوان اولین و معتبرترین تولیدکننده قطعه‌های پیش‌ساخته قالب در ایران است که در سال ١٣٦٨ فعالیت خود را آغاز کرد و موفق به همکاری نزدیک با شرکت‌های صاحب نام صنعت خودروسازی شده است.

محصول معرفی‌شده در پاویون: رولرها و شفت‌های سوپر سایلنت

رولرها و شفت‌های موتورهای سوپر سایلنت در قسمت‌های مختلف صنعتی و خودرویی از جمله دینام، استارت، موتورهای شیشه بالابر، سانروف، موتورهای صندلی خودرو و ریل‌های حرکتی دستگاه و… استفاده می‌شوند. 

•    میلاد پرنیا ایرانیان

این شرکت دانش‌بنیان، تولیدکننده انواع اسپان باند و صنایع تکمیلی است که در زمینه تولید منسوجات بی‌بافت هیدروفوب، هیدروفیل، نانوآنتی باکتریال، نانو آنتی فونگال و آنتی یووی فعالیت می‌کند.

محصول معرفی‌شده در پاویون: منسوج نبافته پروبیوتیک

منسوج نبافته پروبیوتیک به عنوان ماده اولیه در محصولات پد پروبیوتیک بانوان، پد زیر بغل، زخم پوش پروبیوتیک، دستمال ضد آکنه پروبیوتیک، زیر انداز پروبیوتیک حیوانات خانگی به کار می‌رود.

•    قلمزن ویرا

این شرکت دانش‌بنیان، تولیدکننده ماشین گرد بافت گونی‌های پلیمری در ایران است.

محصول معرفی‌شده در پاویون: ماشین گردبافت گونی‌های پلیمری

•    آلیاژ گستر هامون

این شرکت دانش‌بنیان در سـال ١٣٩٢ با هدف تولید ٥٠٠٠ تن فروسیلیس تأسیس شد و با توجه به زیرساخت‌های موجود در کارخانه و در راستای تنوع بخشیدن به محصولات و همچنین توسعه بازار اقدام به راه‌اندازی خطوط تولید جدید، نظیر فروسیلیکومنیزیم، کورد وایر، انواع پودر جوانه زا و پودر قالب کرد. 

محصول معرفی‌شده در پاویون: تولید پودر قالب در مقیاس صنعتی

پودرهای قالب، خانواده‌ای ویژه از پودرهای مصرفی در کارخانه‌های ریخته‌گری به ویژه کارخانه‌های تولید لوله‌های چدن نشکن به شیوه گریز از مرکز هستند که به منظور کاهش عیوب سطح، تسهیل استخراج لوله و افزایش عمر قالب موجود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

•    قالبسازان ستاک اصفهان

این شرکت دانش‌بنيان با بيش از ٢٧ سال سابقه توليدی در زمینه توليد محصولات دانش‌بنيان و استراتژيک صنعتی اعم از قطعه‌های پيش‌ساخته قالب با بيش از ٥٠٠٠ تنوع محصولی، گاورنر فشار گاز، شير کنترل گاز، اکسی پيلوت، ترموکوپل و المان‌های کنترل گاز شامل رگلاتور فشار گاز، فيلتر گاز، شير برقی و … براساس تکنولوژی روز دنيا با توليد حدود پنج ميليون محصول در سال، مشغول فعاليت است.

محصول معرفی‌شده در پاویون: سامانه تزریق گرم

این سامانه باعث افزایش سرعت تولید تا بیش از دو برابر، ارتقای کیفیت ظاهری، حذف پیچیدگی‌های مسیر تزریق و تولید محصولات دقیق‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.

•    شرکاء سه گانه

این شرکت دانش‌بنیان، نخستین تولیدکننده کامپاند پلیمری در کشور با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه تولید قطعات پلیمری و مواد مهندسی است.

محصول معرفی‌شده در پاویون: کامپاند پلی آمید تقویت شده با حداقل ٣٠ درصد الیاف شیشه 

پلی آمید ٦ تقویت شده با الیاف شیشه به میزان ٣٠ درصد همراه با نانو ذرات نرم‌کننده و عایق الکتریکی جهت تولید قطعه‌های خودرویی و صنایع ریلی کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *