قاچاق ۱۰۳ تن مواد اولیه پتروشیمی در شورآباد – خبرگزاری پپنا (پلیمر و بسته‌بندی)

قاچاق ۱۰۳ تن مواد اولیه پتروشیمی در شورآباد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف بیش از ۱۰۳ تن مواد اولیه پتروشیمی در یک انبار کالا در محدوده شور آباد خبر داد.

به گزارش پپنا سرهنگ هدایت بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران، گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر انبار و جمع آوری مواد اولیه پتروشیمی در یک انبار کالا در حوالی شورآباد تهران، بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی تهران قرار گرفت.
وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که کالا‌های انبار شده خارج از شبکه توزیع به این مکان منتقل شده است و راننده یک دستگاه تریلی در حال بارگیری ۱۰۰۰ کیسه از این کیسه‌های جمع آوری شده به مقصد جنوب کشور است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به شناسایی هویت مالک انبار و همچنین هویت مالک کالا افزود: نتیجه تحقیقات نشان از این داشت مواد اولیه پتروشیمی خارج از شبکه توسط مالک کالا به این مکان انتقال و با تعویض کیسه کالاها، مجددا مواد اولیه پتروشیمی به جنوب کشور انتقال داده می‌شد و مقرر شده بود به سایر کشور‌های همسایه نیز به صورت قاچاق انتقال یابند.
این مقام انتظامی گفت: با دستور قضائی انبار کالا مورد بازرسی دقیق ماموران قرار گرفت و در این رابطه تعداد چهار هزار و ۱۵۵ کیسه ۲۵ کیلوگرمی در مجموع به وزن ۱۰۳ هزار و ۷۵۰ کیلوگرم مواد پتروشیمی از نوع پلی اتلین کشف شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران افزود: با دستور قضائی همه اموال کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی شد و با دستگیری متهمان، هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
گفتنی است؛ کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *