دکتر علی اصغر کت باب از اساتید پیشکسوت دانشکده پلیم ر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گذشت – خبرگزاری پپنا (پلیمر و بسته‌بندی)

دکتر علی اصغر کت باب از اساتید پیشکسوت دانشکده پلیم ر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گذشت

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir):

فقدان تأثرانگیز دکتر «علی اصغر کت‌باب» از اساتید ارجمند و پیشکسوت دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر که عمر گرانقدر خود را در راه تربیت دانشجویان و متخصصان بسیاری مصروف کرد، به خانواده محترم ایشان و جامعه علمی کشور، به ویژه دانشگاهیان صنعتی امیرکبیر، تسلیت عرض می‌نمائیم.

از خداوند متعال برای آن شادروان، علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت داریم.

روحشان شاد، یادشان گرامی

درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دکتر علی اصغر کتباب استاد پیشکسوت دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر به رحمت ایزدی پیوست.

دکتر«علی اصغر کتباب» از اساتید پیشکسوت دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر 26 تیر 1330 در شیراز چشم به جهان گشود.
شادروان دکتر کتباب مدرک کارشناسی خود را در رشته شیمی از دانشگاه شیراز کسب کرد، سپس با بورسیه وزارت علوم راهی انگلستان شده و دوره کارشناسی ارشد و دکترا را در دانشگاه استون بیرمنگام در رشته شیمی فیزیک پلیمرها گذراند، در سال 59 پس از کسب مدرک دکترا به ایران بازگشت و در صنعت تایر مشغول به فعالیت شده و مدیر کامپاندینگ و R&D کارخانه ایران تایر شد.
مرحوم دکتر کتباب در سال 1361 به عنوان هیئت علمی به استخدام دانشگاه صنعتی امیرکبیر درآمد و در دانشکده مهندسی شیمی مشغول به فعالیت شد. ایشان با تلاش فراوان توانست کارگاه مهندسی لاستیک و مهندسی پلاستیک را ایجاد کرده و گرایش مهندسی پلیمر را راه اندازی کند. همچنین ایشان رشته مهندسی پلیمر را در دانشگاه آزاد (واحد علوم و تحقیقات) راه اندازی و 13 سال در آن واحد مشغول به تدریس و پژوهش بود.
از دروس ارائه شده توسط مرحوم دکتر کتباب می توان به مهندسی الاستومر در مقطع کارشناسی و تعیین خواص، مشخصات و کاربرد مواد نانوپلیمری، روشهای نوین آنالیز پلیمرها و هویت شناسی پیشرفته پلیمرها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اشاره کرد.
شادروان دکتر کتباب 3 کتاب در زمینه لاستیک ها با عناوین: علوم و مهندسی لاستیک ها و Elastomeric nanocomposite foams ، پلیمرهای دارای حافظه شکلی ( اصول، دستاوردها و کاربردها) به چاپ رساند.
زنده یاد دکتر کتباب 109 دانشجو را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا راهنمایی و هدایت کرد و از اولین دانشجوهای ایشان در مقطع دکترا می توان از آقای دکتر حمید میرزاده و خانم دکتر فاطمه گوهرپی از اساتید دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ نام برد.
درگذشت آن شخصیت برجسته علمی را به جامعه دانشگاهی، دانشجویان و خانواده مکرم ایشان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند متعال برای آن جاودان‌نام رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی آرزومند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *