اخبار شبکه های اجتماعی خبرگزاری پلیمر و بسته بندی – پپنا 28 اردیبهشت ماه 1402 – خبرگزاری پپنا (پلیمر و بسته‌بندی)

اخبار شبکه های اجتماعی خبرگزاری پلیمر و بسته بندی – پپنا 28 اردیبهشت ماه 1402

اخبار شبکه های اجتماعی خبرگزاری پلیمر و بسته بندی – پپنا 28 اردیبهشت ماه 1402

https://eitaa.com/ppnair

https://telegram.me/ppnachannel

به نام خدا – امروز پنج شنبه
28اردیبهشت 1402
18می 2023
27شوال 1444
◾️پپنا روز خوبی را برای شما آرزو می کند
⚙️ پپنا: خبرگزاری صنایع پلیمر و بسته بندی
www.ppna.ir

نفت

قیمت نفت در معاملات آسیایی روز چهارشنبه در محدوده کم نوسانی قرار گرفت زیرا داده های صنعت نشان دهنده افزایش غیرمنتظره ذخایر آمریکا است در حالی که گزارش ضعیف اقتصادی از سوی ایالات متحده و چین نیز چشم انداز تقاضا را کاهش داد.
داده‌های موسسه نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 12 می حدود 3.7 میلیون بشکه افزایش یافته است که انتظارات برای کاهش 1.3 میلیون بشکه‌ای را از بین برد. موجودی بنزین و میعانات افت شدیدی را نشان می دهد.
این داده‌ها معمولاً روند مشابهی را از قرائت رسمی که اواخر روز چهارشنبه منتشر می‌شود، حکایت می‌کند و نشان می‌دهد که عرضه نفت در بزرگترین مصرف‌کننده جهان همچنان متورم است، اگرچه عرضه نفت از ذخایر استراتژیک (SPR) نیز در افزایش موجودی نقش داشته است.
کاهش بنزین و میعانات نشان دهنده بهبود تقاضا در آستانه فصل تابستان است که معمولاً شاهد افزایش سفرهای هوایی و جاده ای است.
اما خوانش‌های دیگر از ایالات متحده همچنان به بدتر شدن چشم‌انداز اقتصادی در سال جاری اشاره می‌کند، زیرا شاخص های خرده‌فروشی انتظارات ماه آوریل را از بین برد و تولیدات صنعتی همچنان نزولی است. این امر، همراه با افزایش عدم اطمینان بازار در مورد افزایش سقف بدهی ایالات متحده، بر قیمت نفت خام تأثیر گذاشت.
داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار خرده‌فروشی و تولید صنعتی چین، بهبود روند قیمتی نفت خام در روز سه‌شنبه کاهش داد، زیرا سرمایه‌گذاران از بهبود تقاضا در بزرگترین واردکننده نفت جهان نگران بودند.
مجموعه‌ای از قرائت‌های ضعیف اقتصادی در این ماه نشان می دهد که بهبودی پس از کووید در چین احتمالاً رو به اتمام است و این پرسش‌ها را برانگیخته است که آیا این کشور تقاضای نفت را در سال جاری به بالاترین حد خود برساند یا خیر.
این امر باعث شد تا معامله‌گران به طور عمده به پیش‌بینی‌های آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر اینکه تقاضای نفت خام در سال جاری به بالاترین حد خود می‌رسد، نگاه می‌کنند که سازمان کشورهای صادرکننده نفت نیز اعلام کرده بود.
با توجه به اینکه خرید اولیه 3 میلیون بشکه ای که توسط دولت اعلام شده بود بخشی از مصرف روزانه جهانی را به خود اختصاص می دهد، برنامه های دولت ایالات متحده برای شروع دوباره پر کردن SPR نیز باعث افزایش محدود قیمت نفت در این هفته شد.

افتتاح نمایندگی اولین بانک روسیه در ایران

رئیس سازمان توسعۀ تجارت ایران:
پس از تلاش‌های مستمر و پیگیری سازمان توسعه تجارت، بانک VTB، دومین بانک بزرگ روسی، دفتر نمایندگی خود را در ایران دایر کرد.
این اولین بانک روسی است که در ایران حضور مستقیم داشته و در انتقال بخشی از درآمدهای ارزی از شبکه تراستی به شبکه بانکی و شفافیت تجارت موثر خواهد./ایسنا

آمار معاملات محصولات پتروشیمی
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402

آمار معاملات محصولات پتروشیمی
چهارشنبه 27 اردیبهشت

آغاز ساعت کار ادارات از ۶ صبح تا ۱۵ شهریور

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور:در سال گذشته تغییر ساعت کارکنان از اول خرداد اعمال شد ولی امسال از پانزدهم خرداد شاهد آن هستیم زیرا مدارس عملا تعطیل شده‌اند.
هماهنگی لازم در تهران و کلانشهرها برای مسئله مترو و جابجایی انجام شده تا ساعت به گونه ای تنظیم شوند که با مشکلی برای جابه جایی از اطراف شهر مواجه نشوند.
از ۱۵ شهریور این تغییر ساعت به حال قبل برخواهد گشت که برای دستگاه های متعدد متفاوت است.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به‌کار کرد

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «صنعت نفت، تولید فناورانه و مصرف بهینه» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.
این نمایشگاه تا 30 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت

رئیسی: باید کاغذ را از گردونه کار اداری حذف کنیم

رئیس‌جمهور:
باید به سمت فضایی حرکت کنیم که کاغذ را از گردونه کار اداری حذف کنیم.
دولت الکترونیک تا ۳۰ درصد رشد داشته‌ است.
۹۵ درصد دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند متصل شده‌اند، اما فقط ۵۰ درصد فعالیت‌شان در این سامانه به‌صورت هوشمند انجام می‌شود که میزان کمی است.
حداکثر در یک‌ماه آینده، تمام دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند بپیوندند و هیچ‌ دستگاهی در این سامانه غایب نباشد.

آمار صادرات و واردات از کشورهای همسایه در فروردین ۱۴۰۲

بر اساس اعلام سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت، در فروردین امسال نزدیک به هفت میلیون تن کالای غیر نفتی به ارزش سه میلیارد و ۴۹۶میلیون دلار، بین ایران و ۱۵کشور همسایه تبادل شده که نسبت به فروردین سال قبل ۲۶ درصد در وزن و ۱۱.۵ درصد در ارزش با رشد همراه بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی : کمیته‌ای تحت عنوان کمیته بررسی تخلفات ارزی در بانک مرکزی تشکیل دادیم

در این کمیته تمام شرکت‌هایی که سه تخلف دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرند.
تخلف اول این است که تعهد ارزی خود را ایفا نکرده باشنددر واقع ارز حاصل از صادرات خود را در موعد قانونی برگشت نداده باشند.
تخلف دوم این است که در سامانه نیما تخلفاتی صورت بگیرد و محاسبه خارج از نرخی که بانک مرکزی تعیین کرده، صورت بگیرد.
تخلف سوم هم این است که خارج از مقررات بانک مرکزی و قانونی در بازار رسمی، معاملاتی صورت بگیرد.
تخلفات در این کمیته بررسی شده و با آنها برخورد قانونی می‌شود.

اهم نکات مجمع سالانه شرکت پلی‌پروپیلن جم

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پتروشیمی پلی‌پروپیلن جم با حضور بیش از 91 درصد از سهامداران و هیئت مدیره شرکت برگزار شد.

ظرفیت تولید پلی‎پروپیلن در دنیا 100 میلیون تن و پیش بینی رشد سالیانه تقاضا در این صنعت 5 درصد می‌باشد.

ظرفیت تولید پلی‌پروپیلن در ایران 1270 هزارتن و متوسط ظرفیت عملیاتی در کشور حدود 73 درصد می‌باشد.

نزدیک به 30 درصد سهم بازار پلی‌پروپیلن در داخل کشور در اختیار پتروشیمی پلی‌پروپیلن جم به عنوان لیدر بازار در بین 7 تولید کننده این محصول در کشور می‌باشد.

دلیل اصلی کاهش خوراک در سال‌های اخیر بالا بودن نرخ خوراک مایع و عدم اعطای تخفیف به شرکت پتروشیمی جم به عنوان تامین کننده 85 درصدی خوراک و در نتیجه زیان ده بودن کوره‌های مایع پتروشیمی جم می‌باشد. البته با برخی تدابیر روند تامین خوراک از جم طی چند ماه اخیر مناسب بوده است.

افزایش دریافت خوراک اتیلن به عنوان یک راه کار بهینه برای جبران بخشی از کمبود پروپیلن با اهداف ذیل صورت گرفته است:افزایش تناژ تولید افزایش سهم گریدهای شیمیایی از ترکیب تولید با توجه به حاشیه سود مناسب این گریدها

افزایش 10 درصدی میانگین قیمت فروش به رغم کاهش قیمت جهانی و قیمت‌های پایه که به دلیل افزایش رقابت‌ها ناشی از افزایش قیمت دلار و همچنین مدیریت بهنگام فرآیندهای تولید، مدیریت موجودی و افزایش تولید بوده است.

در سال 1401 به رغم توانایی شرکت در صادرات و عملکرد مناسب در سنوات قبل صادرات شرکت به دلیل وضع عوارض و مالیات و تامین تقاضای داخلی از توجیه پذیری کافی برخوردار نبوده است.

از پاییز سال 1401 دریافت خوراک از پالایشگاه شازند به دلیل راه‌اندازی و اضافه برداشت پتروشیمی خمین که از شهریور ماه 1401 راه اندازی گردید کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

راه کارهای تامین خوراکپیگیری در خصوص افزایش تولید کوره‌های مایع پتروشیمی جمانجام فاز اول و دوم پروژه خالص سازی برای تسهیل تخلیه خوراک و استفاده از ظرفیت سایر منابع نظیر پالایشگاه آبادانطرح OCC برای تبدیل رافینیت به پروپیلن در پتروشیمی جمسرمایه گذاری در طرح PDH کنگان با هدف تامین کسری خوراک

در پایان مجمع پلی پروپیلن جم تصمیم بر تقسیم سود، به ازای هر سهم 2100 تومان تصویب شد همچنین نام شرکت هم به پتروشیمی جم پیلن تغییر کرد

افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی:
مقصود اسعدی سامانی گفت: گرچه پیشتر درخواست افزایش قیمت ۱۰۰درصدی داشتیم به طور میانگین با افزایش ۲۹درصدی قیمت بلیت هواپیما موافقت شد.
وی افزود مصوبه شورای عالی هواپیمایی به تایید ستاد تنظیم بازار نیز رسیده است./ صداوسیما

۱۵ نماینده دولت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران انتخاب شدند/ رییس کل گمرک ایران و رییس سازمان توسعه تجارت و معاون ارزی بانک مرکزی در فهرست منتخبان دولت در اتاق بازرگانی

اولین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران قرار است سه شنبه هفته آینده با حضور ۴۰ نماینده بخش خصوصی و ۲۰ نماینده دولت برگزار شود.
پیش از این سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، ۵ نفر سهمیه خود را به اتاق بازرگانی تهران معرفی کرده بود و حالا، سیدمهدی نیازی، سرپرست وزارت صمت با معرفی ۱۵ نفر دیگر، ترکیب ۲۰ نماینده دولت را تکمیل کرده است.
دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور اسفندماه سال گذشته برگزار و حالا نوبت به انتخاب هیات رییسه اتاق های بازرگانی سراسر کشور و در نهایت انتخاب هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران و ایران است.

قیمت یونولیت به حالت قبل بازگشت

مشهدی زاده، رئیس اتحادیه پلاستیک و نایلون و ملامین تهران با بیان اینکه افزایش ۲۰۰ درصد یونولیت به واسطه کمبود این قلم کالا در بازار بود، گفت: قیمت این محصول خوشبختانه به حالت قبل بازگشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *