ویژگی های منحصر به فرد هشتمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری از زبان دبیر انجمن مستربچ و کامپاند – خبرگزاری پپنا (پلیمر و بسته‌بندی)

ویژگی های منحصر به فرد هشتمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری از زبان دبیر انجمن مستربچ و کامپاند

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir):

ویژگی های منحصر به فرد هشتمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری از زبان دبیر انجمن مستربچ و کامپاند

هشتمین ﮐﻨﻔﺮاﻧــﺲ و ﻧﻤﺎﯾﺸــﮕﺎه ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠــﻰ ﻣﺴــﺘﺮﺑﭻ و ﮐﺎﻣﭙﺎﻧﺪﻫــﺎى ﭘﻠﯿﻤــﺮى « ﺑﺎ ﻫــﺪف اراﺋــﻪ آﺧﺮﯾﻦ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻫﺎى ﻋﻠﻤــﻰ و ﻋﻤﻠﻰ ﻣﺮﺗﺒــﻂ ﺑــﺎ ﻣﺤﻮرﻫــﺎى ﮐﻨﻔﺮاﻧــﺲ ﺑــﺎ ﺣﻀــﻮر ﻣﺤﻘﻘــﺎن، داﻧﺸــﮕﺎﻫﯿﺎن، ﺻﻨﻌﺘﮕــﺮان و ذى ﻧﻔﻌﺎن اﯾــﻦ ﺻﻨﻌﺖ برگزار می گردد. همچنین این رویداد گردهمایی بزرگ فعالان و اعضای انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه های پلیمری ایران به شمار می رود که چالش های فنی، تجاری و علمی را به یکدیگر به اشتراک گذاشته و برای رفع موانع موجود با یکدیگر به گفت و گو می نشینند. این کنفرانس به عنوان تنها رویداد در صنعت مستربچ و کامپاند در منطقه، تلاش دارد تمامی افراد و شرکت های حاضر در زنجیره ارزش این صنعت را گرد هم آورد و فضای تجاری مناسب برای توسعه صادرات، واردات و تولید را فراهم سازد.
با وجود همه موانع اقتصادی که در شرایط سال های اخیر کشور با آن ها مواجه هستیم، این کنفرانس با استقبال بسیار خوب فعالان این حوزه توانسته جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین رویداد در صنایع تکمیلی پتروشیمی تثبیت نماید. هم چنان برای بهبود شرایط کنفرانس به ویژه در بعد بین المللی، فعالیت های بسیاری باید صورت گیرد. به طور کلی این کنفرانس در مسیر صحیحی قرار دارد و به همت همه اعضای انجمن، هر سال شاهد برگزاری کنفرانس مطلوب تر و باشکوه تر هستیم.

از چند ماه پیش با تعیین دبیر کنفرانس، دبیر کمیته علمی، کمیته علمی، تیم اجرایی، همکاران رسانه ای همراه با هیات مدیره و دبیرخانه انجمن، کار برای برگزاری هشتمین دوره کنفرانس آغاز شد و با برنامه ریزی دقیق و همت همه ارکان برگزاری کنفرانس، تدارک مناسبی برای این دوره دیده شد. بخش علمی کنفرانس امسال، با استقبال همه علاقمندان به صنعت مستربچ و کامپاند، به لحاظ کمی و کیفی رشد بسیار بسیار مطلوبی را تجربه کرده است چنانچه کمیته علمی و کمیته اجرایی کنفرانس را برآن داشت که یک سالن به سالن های تحت پوشش کنفرانس افزوده شود. دریافت حدود 100 مقاله علمی و کاربردی برای این رویداد دو روزه به عنوان برگی زرین در تاریخ برگزاری کنفرانس به یادگار خواهد ماند.
تا امروز بیش از 400 نفر از طریق سایت انجمن و سایت کنفرانس برای حضور ثبت نام کرده اند که نوید روزهایی پویا و مملو از اتفاقات ماندگار در پژوهشگاه صنعت نفت ایران خواهد داشت. انشالله میزبان تمامی 200 عضو انجمن در این دو روز برگزاری کنفرانس خواهیم بود و انتظار داریم در هر روز میزبان بیش از 500 نفر از فعالان زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی کشور باشیم.
استقبال واحدهای پتروشیمی از کنفرانس در این دوره بسیار خوب بوده و بیش از 25 واحد پتروشیمی برای حضور در رویداد ثبت نام کرده اند.
از ویژگی های بارز این دوره از کنفرانس می توان به ارائه مقالات در 3 سالن به صورت همزمان اشاره کرد ومطمین هستیم که با حساسیت کمیته علمی کنفرانس در انتخاب مقالات، شاهد ارائه مقالاتی فوق العاده در هشتمین کنفرانس مستربچ و کامپاندهای پلیمری خواهیم بود. حضور معاونین وزارت نفت و صمت، معاون دفتر صادرات گمرک، مدیر توسعه صنایع تکمیلی NPC، مدیر طرح های پتروشیمی و روسای تشکل های موثر در زنجیره ارزش پتروشیمی کشور را می توان از ویژگی های برجسته هشتمین دوره برشمرد.
همزمان با برگزاری هشتمین کنفرانس، جشن دهمین سال تاسیس انجمن نیز برگزار خواهد شد و در مراسم شب اول کنفرانس با حضور هیات مدیره ادوار انجمن، کیک ده سالگی انجمن بریده خواهد شد.
اهم اهداف و فعالیت های دهساله این انجمن را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • تعریف پروژه های توسعه ای با همکاری متقابل صنعت و مراکز علمی / پژوهشی.
 • تامین نیازهای شرکت های تولیدکننده مستربچ و کامپاند و تسهیل شرایط خرید از واحدهای پتروشیمی جهت توانمندسازی اعضای انجمن.
 • حمایت تعرفه ای از صنعت روبه رشد مستربچ و کامپاند کشور و ممانعت از ورود کالاهایی که قابلیت تولید آنها توسط اعضای انجمن در داخل کشور وجود دارد.
 • ارتقای کیفیت محصولات تولیدی از طریق دیده بانی و استاندارد سازی دقیق سازمان ملی استاندارد ایران
 • بهره گیری از ماشین آلات و افزودنی های مناسب جهت بهبود کیفیت محصولات تولیدی توسط اعضای انجمن
 • نمایش توان صنعت مستربچ و کامپاند به صنایع دیگر مانند صنایع خودرو، نساجی، کشاورزی، ساختمان،بسته بندی، برق و انرژی
 • گردآوری داده های آماری میزان تولید و مصرف در صنایع مختلف برای شناسایی فرصت های موجود برای صنعت مستربچ و کامپاند ارزیابی بازارهای بین المللی و داخلی
 • بهره مندی از حمایت های دولتی جهت تسهیل صادرات محصولات میانی و نهایی به جای مواد اولیه خام پلیمری با ایجاد اشتغال پایدار و ارزش افزوده به مراتب بالاتر برای کشور.
 • توسعه صادرات از طریق حضور مداوم پاویون انجمن در نمایشگاه های منطقه ای
 • آموزش منابع انسانی شرکت های عضو از طریق برگزاری دوره های آموزشی
 • و بسیاری موارد دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *