رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

جلد اول کتاب تاریخچه صنعت پلاستیک در ایران منتشر شد. این کتاب که شامل گفت و گو و گزارش های متنوع است توسط افشین علیزاد منیر مدیرمسوول پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی گردآوری شده است.

پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): جلد اول کتاب تاریخچه صنعت پلاستیک در ایران منتشر شد. این کتاب که شامل گفت و گو و گزارشات متنوع است توسط افشین علیزاد منیر مدیرمسوول پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی گردآوری شده است.

کتاب ۲۶۸ صفحه ای تاریخچه صنعت پلاستیک بر اساس طرحی از محمد بختیاری به زیور طبع آراسته شده است و در نمایشگاه ایران پلاست یازدهم از آن رونمایی خواهد شد.

این کتاب با حمایت دو شرکت کران سیما فام و اطلس ماشین به چاپ رسیده است.

 

بخشی از مقدمه:

کتاب حاضر تلاش می کند در گفت و گو با شاهدان و فعالان صنعت پلاستیک ضمن نگارش تاریخچه صنعت پلاستیک در ایران تجلیلی از بنیانگذاران این صنعت در کشور به جای آورد.

تمرکز ما در تدوین مطالب این کتاب بر روی فعالیت فعالان صنایع پلاستیک قبل از سال ۱۳۵۷ بوده است و ایده های جالبی در مورد جلدهای آینده این کتاب برای سال های فعالیت صاحبان صنایع پلاستیک بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران داریم.

روی همه گفت و گو های انجام شده در این کتاب فکر شده است. بدون تردید اولین کارخانه مدرن صنعت پلاستیک پلاسکوکار بوده است. در ایران پلاسکو کار با نام حبیب القانیان و آنهایی که تجربه بیشتری دارند با نام برادران القانیان گره خورده اما آنها فقط سهام دار نیمی از شرکت پلاسکوکار بوده اند و نیمی دیگر در اختیار لئون سرحدیان و شرکایش بوده است. پلاسکوکار از پیوند شرکت پلاستیک کار و پلاسکو شکل گرفته است.

امید است اولین جلد کتاب بنیانگذاران صنعت پلاستیک در ایران فتح بابی برای مشارکت بیشتر فعالان صنعت پلاستیک برای تاریخ نویسی برای صنعتی باشد که همه از طریق آن ارتزاق می کنیم.

 

برای تهیه این کتاب می توانید با شماره های

۰۲۱۶۶۴۸۴۶۲۳

۰۲۱۶۶۹۶۳۵۴۲

۰۹۱۲۴۴۷۱۱۸۱

تماس حاصل نمایید.

Go to top