رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 8 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :

 

 

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

کابل ها، لوله ها و قاب های پنجره در حالت ایده آل باید برای همیشه دوام داشته باشند.

در بیشتر موارد، اگر از PVC ساخته شده باشند، دوام دارند - به شرطی که مواد با تثبیت کننده ها در برابر اثرات مضر اکسیژن و نور خورشید محافظت شوند.

بدون مواد شیمیایی تثبیت کننده، بسیاری از محصولات پلاستیکی و لاستیکی پس از مدت کوتاهی توسط گرما، اکسیداسیون یا اشعه ماوراء بنفش از بین می روند.

Ceresana، یک موسسه تحقیقات بازار پیشرو، دوباره بازار جهانی این مواد افزودنی ضروری را بررسی کرد و نسخه ششم "مطالعه بازار: تثبیت کننده ها" را ارائه کرد.

این گزارش انتظار دارد تا سال 2031 درآمد پایدارسازهای پلاستیکی و الاستومرها به 7.3 میلیارد دلار در سال افزایش یابد.

تثبیت کننده های حرارتی و تثبیت کننده های UV صنعت پلاستیک به مقادیر زیادی از تثبیت کننده ها، به ویژه برای تولید و فرآوری پلی وینیل کلراید (PVC) نیاز دارد.

مهمترین کاربرد در خصوص لوله های پلاستیکی است که در حال حاضر سالانه بیش از 400000 تن تثبیت کننده برای آنها مصرف می شود.

به گفته Ceresana، تثبیت کننده های مبتنی بر کلسیم به مراتب بیشترین تقاضا را در اروپا دارند. در پشت آنها پروفیل ها، کابل ها، فیلم ها و ... قرار دارند.

بر این اساس، تقاضا برای تثبیت کننده ها در درجه اول توسط تحولات صنعت ساخت و ساز تعیین می شود. تفاوت های منطقه ای قابل توجه است: در اروپا، تثبیت کننده ها عمدتا برای پروفیل های PVC مورد نیاز هستند، در حالی که در آسیا از آنها برای لوله ها استفاده می شود. قطعات ساخته شده از پلاستیک می توانند به صرفه جویی در انرژی کمک کنند. بنابراین افزایش آگاهی زیست محیطی در سراسر جهان یکی از دلایل افزایش تقاضا برای تثبیت کننده ها است.

در اتحادیه اروپا، صنعت از سال 2015 استفاده از تثبیت کننده های مبتنی بر سرب را حذف کرده است. بازیافت PVC با تثبیت کننده های سرب هنوز بحث برانگیز است. در حال حاضر، تثبیت کننده های مبتنی بر کلسیم به مراتب بیشترین تقاضا را در اروپا دارند. در مناطق دیگر، تقاضا برای تثبیت کننده های جایگزین و سازگار با محیط زیست نیز در حال افزایش است. Ceresana پیش بینی می کند تقاضای جهانی برای تثبیت کننده های مبتنی بر کلسیم 3.2 درصد در سال رشد کند. انتظار می رود فروش تثبیت کننده های قلع در سال 2031 به حدود 237000 تن برسد. تثبیت کننده های قلع بیشترین سهم از کل بازار را در آمریکای شمالی به خود اختصاص می دهند. در سطح جهانی، آسیا-اقیانوسیه با سهمی حدود 61 درصد، بزرگترین بازار تثبیت کننده ها است و پس از آن اروپای غربی قرار دارد.

 

Go to top