رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 5 فروردين 1402.
تاریخ شمسی :

 

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل بازار نفت 3 بهمن ماه

 

بهای نفت آغاز هفته را نسبت به افزایش اخیر کاهشی شروع کرد،  زیرا معامله گران منتظر نشانه های بیشتری در مورد بهبود اقتصادی در چین و رکود بالقوه ایالات متحده هستند اگرچه حجم معاملات آسیایی در میان تعطیلات بازار در منطقه،  کم بود.
چین و دیگر بازارهای بزرگ آسیایی به دلیل تعطیلات سال نو بسته هستند که انتظار می‌رود حجم معاملات تا پایان هفته کم باشد.
با این حال، بازارها منتظر نشانه های قوی از اقتصاد چین پس از تعطیلات یک هفته ای هستند، به ویژه پس از آن که این کشور اکثر اقدامات ضد کووید را کنار گذاشت و مرزهای بین المللی خود را در سال جاری بازگشایی کرد.
چشم انداز بهبود تقاضای چین، قیمت نفت را در هفته های اخیر افزایش داده است، به طوری که نهادهای بزرگ صنعتی نیز پیش بینی می کنند که در سال جاری با بازگشایی چین، نفت مجدداً افزایش تقاضا داشته باشد.
اما با توجه به اینکه این کشور همچنین با بدترین شیوع کووید-19 خود دست و پنجه نرم می کند، بازارها در مورد زمان چنین بهبودی نامشخص هستند.
 معاملات آتی نفت برنت با 0.5 درصد کاهش به 87.25 دلار در هر بشکه در معاملات اولیه آسیا رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با 0.4 درصد کاهش به 81.31 دلار در هر بشکه رسید. هر دو قرارداد برای دومین هفته متوالی رشد داشتند.
تمرکز این هفته اکنون به داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده که قرار است در روز پنج شنبه منتشر شود، معطوف است تا ارزیابی کند که آیا بزرگترین اقتصاد جهان به رکود در اواخر سال 2022 نزدیکتر شده است یا خیر. انتظار می رود که رشد در سه ماهه چهارم نسبت به سه ماهه سوم کاهش یافته باشد، زیرا اثرات افزایش شدید نرخ های بهره توسط اقتصاد احساس شده است.

 

Go to top

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده