رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 8 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :

 

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

قیمت نفت امروز چهارشنبه افزایش یافت و رشد جلسه قبل را افزایش داد، که ناشی از خوش‌بینی است که کاهش محدودیت‌های سختگیرانه COVID-19 چین منجر به بهبود تقاضای سوخت در بزرگترین واردکننده نفت جهان خواهد شد.
پس از افزایش 1.7 درصدی در جلسه قبل، قیمت هر بشکه نفت برنت با 52 سنت یا 0.6 درصد افزایش  به 86.44 دلار در هر بشکه رسید.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 55 سنت یا 0.7 درصد افزایش به 80.73 دلار در هر بشکه رسید که در روز سه شنبه 0.4 درصد افزایش یافت.
تولید ناخالص داخلی چین در سال 2022 سه  درصد افزایش یافت و هدف رسمی "حدود 5.5٪" را از دست داد و دومین بدترین عملکرد آن از سال 1976 را به خود اختصاص داد. اما پس از اینکه چین از سیاست صفر کووید در دسامبر عقب نشینی کرد، داده ها همچنان پیش بینی های تحلیلگران را نشانه رفته اند.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه اعلام کرد تقاضای نفت چین در سال جاری پس از ثبت اولین انقباض در سال 2022 به دلیل اقدامات مهار کووید، 510 هزار بشکه در روز رشد خواهد کرد. اما اوپک پیش بینی رشد تقاضای جهانی در سال 2023 را بدون تغییر در 2.22 میلیون بشکه در روز نگه داشت.
توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر شرکت Fujitomi Securities Co Ltd، گفت: امیدهای رو به رشد که تقاضای سوخت چین پس از تغییر اخیر در سیاست کووید-19 که از قیمت نفت حمایت کرد، افزایش یابد.
او با پیش بینی لحن صعودی برای این هفته گفت: چشم انداز خوش بینانه اوپک در مورد تقاضای چین نیز از جو بازار حمایت کرد.
در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، معاون نخست‌وزیر چین، لیو هه، روز سه‌شنبه از سرمایه‌گذاری خارجی استقبال کرد و کشورش را پس از سه سال انزوای ناشی از کووید، به روی جهان باز اعلام کرد.
نفت همچنین با کاهش ارزش دلار آمریکا تقویت شد، که در روز چهارشنبه ثابت ماند، اگرچه پس از سقوط در برابر ارزهای اصلی روز قبل به دلیل انتظارات، تغییر سیاست احتمالی بانک مرکزی ژاپن می‌تواند پیش‌روی سیاست‌های پولی سخت‌تر باشد.
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) در گزارش بهره‌وری روز سه‌شنبه اعلام کرد که در سمت عرضه، تولید نفت از مناطق برتر شیل در ایالات متحده حدود 77300 بشکه در روز افزایش خواهد یافت و به رکورد 9.38 میلیون بشکه در روز در فوریه خواهد رسید.
یک منبع ارشد روسی که از چشم انداز کشور آگاه است، گفت: در عین حال، روسیه انتظار دارد که تحریم های غرب تأثیر قابل توجهی بر صادرات محصولات نفتی و تولید آن داشته باشد و احتمالاً نفت خام بیشتری را برای فروش باقی بگذارد

Go to top