رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
جمعه 10 تير 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن 26 فروردین 1401

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن 26 فروردین 1401

 

مسائل مربوط به همه گیری در بازار پلی پروپیلن چین همچنان در کانون توجه باقی مانده و محموله های داخلی شرق چین در هفته با 150 یوان در هر تن کاهش یافت و به 8650 یوان در هر تن رسید.
در چین، حجم معمالات داخلی به دلیل قرنطینه سختگیرانه در شانگهای کاهش یافته است. در حالی که برخی از محدودیت‌ها در اوایل هفته کاهش یافتند، اما نگرانی فعالان بازار هنوز برطرف نشده است زیرا مقامات همچنان دنبال کننده استراتژی صفر کردن مبتلایان به کووید هستند. تقاضا در حال حاضر کم است، اما حتی کارخانه هایی که مایل به خرید هستند، با مشکل توزیع مواجه هستند، زیرا جابجایی در داخل و خارج از شهرها دشوار است.

اختلالات لجستیکی در شهرهای  بندری بزرگ صادرات را نیز محدود کرده است و موجودی عرضه‌کنندگان نیز افزایش یافته است. نرخ‌های تولید کارخانه‌ای در هفته‌ای به‌طور متوسط بین 78 تا 88 درصد شنیده شده است. البته ممکن است پس از فروکش کردن این افزایش کنونی، خریدهای پس از همه‌گیری وجود داشته باشد، اما تداوم چنین افزایش‌های بالقوه همچنان باید ثابت شود.

در آسیای جنوب شرقی، به دلیل غیبت فعالان بازار در تایلند برای تعطیلات سونگ کران، فعالیت های تجاری کاهش یافت، در حالی که بازارهای مالزی و اندونزی نیز به دلیل ماه روزه رمضان در آرامش بودند.

 تقاضا در این هفته در هند از هفته قبل هم ضعیف تر شد. تقاضا علیرغم بحث ها در مورد تعطیلی برنامه ریزی شده در آوریل و مه ضعیف بود.

تقاضای پاکستان برای پلی پروپیلن به دلیل ناآرامی های سیاسی، کاهش ارزش پول و دوره معمول ماه رمضان تحت تاثیر قرار گرفته است.

به طور کلی به نظر می رسد که بازار شرق و جنوب آسیا در حال حاضر در یک روند نزولی است و خریداران موجودی کافی دارند، بنابراین مجبور به خرید نیستند و تمایل به پایین تر آمدن قیمت ها دارند . اما از طرف دیگر بالا بودن قیمت مواد اولیه فشار را روی تولید کنندگان بالا نگه می دارد.


 در ترکیه و خاور میانه نیز بازار به دلیل ماه رمضان خلوت و با ثبات است. بیشتر بازیگران انتظار دارند که فعالیت بعد از عید فطر در پایان این ماه افزایش یابد.

Go to top