رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت ABS در بازار های جهانی منتهی به 26 فروردین 1401

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت ABS در بازار های جهانی

نرخ نقدی اکریلونیتریل بوتادین استراین CFR چین در هفته ی گذشته تغییر قیمتی نداشت و در 1،910 دلار پایدار ماند. قیمت محصول جنوب شرق آسیا نیز بدون تغییر 1،960 دلار در تن را ثبت کرد.

حجم معاملات نقدی در بازار آسیا بسیار کم بود و عملا تقاضا برای محصول وارداتی چین وجود نداشت. خیزش کرونا در شرق چین و محدودیت های لجستیکی موجب شده که تقاضا از جانب بخش لوازم خانگی کمتر از انتظارات باشد. همچنین اخلال در تولید و توزیع میکروچیپ های مورد استفاده در لوازم خانگی که در استان جیانگسو تولید می شد، نیز مشکلات تقاضای پایین دستی را مضاعف کرده است. کامیون ها به راحتی نمی توانند مرزهای بین استانی را رد کنند و تحویل محموله ها با تاخیر انجام می شود.

برای هفته های آینده پیش بینی می شود که افزایش موارد کرونا در جنوب چین علی الخصوص استان های گوانگژو و فوشان، حجم تقاضا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. فوشان یکی از مراکز عظیم تولید لوازم خانگی است.

بنابراین تولیدکنندگان داخلی چین به دنبال مقاصد جایگزینی برای محموله های ABS خود هستند. چرا که تولیدکنندگان کره جنوبی در صدد فروش به اروپا در قیمت های بهتری هستند و قیمت های فوب کره حدود 300 الی 400 دلار بالاتر است.

مارجین تولید ای بی اس در حدود 119 دلار در تن محاسبه می شود.

 

Go to top