رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن منتهی به 20 فروردین ماه 1401

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن

روند نزولی در بازار پلی پروپیلن آسیایی در هفته منتهی به 6 آوریل ادامه داشت و محموله های داخلی شرق چین 150 یوان در هر تن کاهش یافت و به 8800 یوان در هر تن رسید.
افزایش سطح ذخایر  در چین  ادامه داد، در حالی که قیمت نفت خام نیز در نیمه دوم هفته گذشته با انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایالات متحده بیش از 180 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت خود را در شش ماه آینده آزاد خواهد کرد، روند کاهشی داشت.

تقاضا همچنان به دلیل وضعیت ویروس کرونا در چین با مشکل مواجه است و نرخ بهره برداری کارخانه  ها در این کشور زیاد نیست و به طور متوسط در سطح  70 درصد قرار دارد. موجودی انبارها نیز تا حدی به دلیل اختلالات لجستیکی ناشی از  همه گیری بالا باقی مانده است.

 البته لارم به ذکر است که کارخانه‌های پایین‌دستی نیاز به تهیه موجودی برای تعطیلات پیشرو دارند، بنابراین مقداری اثر تعدیل‌کننده وجود دارد. اما تأثیرات قیمت تعطیلات محدود و گذرا است و بازگشت کوتاه مدت بعید است.


در اندونزی و مالزی، تقاضا در آغاز ماه رمضان محدود است، زیرا تولیدکنندگان ساعات کار خود را کاهش دادند.

به گفته منابع، تقاضا در هند برای پلی پروپیلن با وجود گزارش هایی مبنی بر تعطیلی برنامه ریزی شده از سوی تولیدکنندگان در بازار ضعیف بود.  علاوه بر این، پیشنهادات ارزان‌تر چینی و ویتنامی منجر به کاهش ایده‌های خرید در میان فعالان بازار شد. برخی از پیشنهادات پایین چینی در مورد محموله های فله شنیده شد که عموماً ارزان تر از محموله های کانتینری هستند.
پلی پروپیلن ترکیه در این هفته بسته به نوع گرید ثابت و مستحکم  بود. بازار در هفته اول آوریل  که ماه مبارک رمضان آغاز شده است خلوت بود. انتظار می رود که فعالیت برای اکثر ماه آوریل، به ویژه در جشن های عید در پایان ماه، کم باشد. هزینه های حمل و نقل در این هفته ثابت بود، اگرچه مسائل لجستیکی و اقتصادی در ترکیه همچنان باعث تضعیف علاقه خرید می شود.

 

 

Go to top