رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل بازار جهانی پلی اتیلن منتهی به 13 اسفندماه 1400

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppnaa.ir):

تحلیل بازار جهانی پلی اتیلن منتهی به 13 اسفندماه 1400

قیمت پلی اتیلن در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) و کشورهای مدیترانه شرقی (East Med) در این هفته به دنبال پیشنهادات بالاتر عرضه کنندگان در ماه مارس افزایش یافت. برخی از تولیدکنندگان پیشنهادات خود را به هفته آینده موکول کردند، در حالی که برخی دیگر با توجه به افزایش قیمت نفت خام و خوراک در طول هفته تا حد زیادی تمایلی به مذاکره در مورد قیمت های پیشنهادی نداشتند.

افزایش قیمت نفت خام عمدتاً منجر به افزایش قیمت ماه مارس در  هند و پاکستان هم شده است. خریداران در حالی که خریدهای مبتنی بر نیاز را انجام می دهند در غیاب شفافیت سطح قیمت ها در هفته های آینده محتاط هستند و به نظارت بر تحولات اوکراین ادامه می دهند.

قیمت‌های واردات پلی‌اتیلن چین در این هفته بالا بود زیرا بازارهای آتی داخلی بالا رفتند و تامین‌کنندگان بین‌المللی پیشنهادات را با توجه به هزینه‌های تولید بالاتر، افزایش دادند. اما افزایش قیمت در چین همچنان با جهش های مشاهده شده در جنوب شرق آسیا و سایر بازارها عقب بود.

قیمت پلی اتیلن ترکیه در این هفته افزایش یافت، زیرا نفت خام، هزینه های تولید و حمل و نقل همگی فشار رو به رشدی بر قیمت ها وارد کرد. تقاضا جهت گیری های متفاوتی دارد. برخی از خریداران مشتاق خرید قبل از افزایش بیشتر هستند که ناشی از افزایش هزینه های بالادستی است. بسیاری از آنها رویکرد محتاطانه ای اتخاذ می کنند و قبل از تصمیم گیری منتظر مجموعه کاملی از پیشنهادات هستند. این امر در مورد فروشندگان نیز صدق می کند، زیرا بسیاری از آنها پیشنهادات خود را تا زمانی که جهت قیمت مشخص شود، نگه می دارند.

Go to top