رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی اتیلن منتهی به 6 اسفندماه 1400

 

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی اتیلن

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی اتیلن منتهی به 6 اسفندماه 1400

قیمت پلی اتیلن (PE) در کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) و شرق مدیترانه (East Med) در هفته جاری و پیش از اعلام قیمت در هفته آینده ثابت بود. هم خریداران و هم فروشندگان آخرین رویدادهای بین اوکراین و روسیه را از نزدیک دنبال می‌کنند تا تأثیرات آن بر قیمت‌های نفت خام و خوراک را بهتر درک کنند.
قیمت پلی اتیلن در هند و پاکستان قبل از اعلام اکثریت قیمت ها در ماه مارس ثابت است. علیرغم معاملات محدود در طول هفته، ارزش بالای نفت خام و نشانه های بالادستی قوی باعث شده است که قیمت های پایین تر به طور کلی در دسترس نباشند. اما از طرفی افزایش شکاف با  قیمت‌های چین ممکن است قیمت‌های پذیرش خریداران را کاهش دهد.

قیمت‌های واردات پلی‌اتیلن آسیای جنوب شرقی نیز  در فضای بلاتکلیفی گرفتار شده بود و برخی از خریداران و فروشندگان تصمیم گرفتند قبل از تصمیم‌گیری در مورد قیمت پلی‌اتیلن منتظر تحولات بیشتر در اوکراین باشند.

اکثر تامین کنندگان خاورمیانه پیشنهادات بالاتری را برای محموله های حمل و نقل در ماه مارس به دلیل قیمت های بالاتر نفت خام و مواد اولیه اعلام کرده اند اما خریداران در مقابل افزایش قیمت های بیشتر مقاومت دارند.

 

Go to top