رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن منتهی به 6 اسفندماه 1400

 

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن منتهی به 6 اسفندماه 1400

 

جو بازار پلی پروپیلن آسیایی در هفته منتهی به 23 فوریه در بحبوحه افزایش قیمت مواد اولیه و تقاضای ضعیف در بیشتر مناطق متفاوت بود.

در چین، موجودی انبار  بالایی که انباشته شده منجر به عرضه بیشتر شد، اما تقاضا از سوی مصرف کنندگان نهایی ضعیف بود. در نتیجه  قیمت‌های داخلی چین در طول هفته بر اساس عوامل بنیادی ضعیف کاهش یافت.

در هند حدود ده دلار قیمتها افزایش پیدا کرد. دیدگاه‌ها در مورد تقاضای هند متفاوت بود و برخی از تولیدکنندگان شاهد جریان کامل سفارش‌های خرید بودند، در حالی که برخی دیگر گفتند که بازار به دنبال کم شدن سفارش‌ها از بخش ساخت‌وساز از سرعت هفته پیش خود کاسته است.

قیمت پلی پروپیلن ترکیه از مبدا ایران در این هفته ثابت بود، اگرچه تقاضا تا حد زیادی قبل از ارائه پیشنهادات مارس توسط فروشندگان خاورمیانه کاهش یافته است. به دلیل افزایش هزینه های بالادستی و افزایش نرخ حمل و نقل، تامین کنندگان برای ماه مارس قیمت ها را احتمالا رشد خواهند داد. تجار همچنین وضعیت اوکراین را زیر نظر دارند که می تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت نفت خام و همچنین بر صادرات به خارج از روسیه تاثیر بگذارد. جامعه جهانی در حال حاضر در حال بحث در مورد اعمال انواع تحریم ها علیه روسیه در نتیجه اقدامات این کشور در اوکراین است. این می تواند دسترسی به صادرات از روسیه را محدود کند، اگرچه هنوز مشخص نیست که تحریم ها چه شکلی خواهند داشت.

 

 

Go to top