رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 5 فروردين 1402.
تاریخ شمسی :

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

صنعت پلاستیک آمریکای لاتین تقریباً 4 درصد از تولید جهانی را در سال 2021 به خود اختصاص داد در حالی که با چالش های رقابتی وابسته به ثبات سیاسی و اقتصادی، بهبود زیرساخت ها، رقابت در مواد خام، آموزش نیروی کار و به روز رسانی ماشین آلات و فرآیندهای صنعتی مواجه بود

در سال 2022، سال جام جهانی، صنعت پلاستیک در آمریکای لاتین مجبور به تحمل یک بازی عصبی بود که ناشی از عدم اطمینان بازار و مشکلات عرضه بود.

در یک محیط تجاری که تحت تأثیر تورم بالا، انتخابات عمومی و افزایش قیمت مواد خام قرار گرفته است، هزینه های حمل و نقل و زمان طولانی تر ترانزیت نیز بر تجارت خارجی تأثیر می گذارد، علی رغم نرخ ارز مطلوب تر ناشی از کاهش ارزش پول های محلی، تقاضاهای مصرف کننده مطلوب و قوانین انعطاف پذیر بوده است،

با ابتکارات بسیاری به منظور افزایش نرخ بازیافت، کیفیت بازیافت و همچنین استفاده از منابع پایدار مواد خام صورت گرفته است. در این بین، صنعت در منطقه نیز به سختی تحت تأثیر همه‌گیری کووید قرار گرفت، اما اکنون به طور کلی به سطح قبل از همه‌گیری بهبود یافته است

برزیل همچنان به عنوان نیروگاه منطقه ادامه می دهد به دلیل بخش تولید داخلی قوی، برزیل باید به عنوان تولیدکننده اصلی پلاستیک در منطقه باقی مانده است.

بزرگترین کشور آمریکای لاتین انتظار رشد اقتصادی آهسته ای را در سال های آینده به دلیل پیامدهای طولانی مدت بیماری همه گیر، بی ثباتی سیاسی، اختلالات زنجیره تامین و تنگناهای ساختاری داشت.با این حال، با روی کار آمدن دولت جدید در ژانویه 2023، قرار است سیاست های توسعه طلبانه با مشوق هایی برای بخش صنعتی اعمال شود که می تواند منجر به رشد بیشتر در آینده شود.از سوی دیگر، روند نزولی مداوم قیمت مواد خام که در ماه‌های اخیر در سراسر جهان ثبت شده است.در حال حاضر، بانک مرکزی برزیل انتظار دارد نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2023 از 1 درصد تجاوز نکند.

صنعت پلاستیک برزیل در حال پیشبرد پایداری و تلاش برای بازگشت به سطح قبل از 2015 است. طبق گزارش انجمن صنعت پلاستیک برزیل، بخش تبدیل پلاستیک در برزیل در مجموع 128.6 میلیارد BRL درآمد (تقریباً 23.7 میلیارد دلار) در سال 2021 ایجاد کرد.

حجم تولید معادل 7.1 میلیون تن محصولات پلاستیکی در سال 2021 بود که به سطوح قبل از همه گیری، اما به دور از میانگین 8.5 میلیون تن ثبت شده قبل از بحران سیاسی که کشور را در سال های 2015/2016 فرا گرفت. به ویژه، انتظار می‌رود که ادامه برنامه رفاهی فعلی دولت با هدف خانواده‌های کم‌درآمد، در سال ۲۰۲۳ نرخ رشد سالانه ۲ تا ۳ درصدی در بخش بسته‌بندی انعطاف‌پذیر، همتراز با فعالیت‌های صنایع غذایی، حفظ کند.

یکی دیگر از پیشرفت های مثبت این صنعت، کاهش مالیات بر کالاهای صنعتی بود که به حفظ عملکرد کلی بخش پلاستیک در سال 2022 کمک کرد. در سال 2021، این کشور 0.75 میلیون تن محصولات پلاستیکی وارد کرد که 45.8 درصد از چین، 5.7 درصد از ایالات متحده و مابقی از چندین کشور مختلف بود

صادرات پلاستیک فرآوری شده (0.32 میلیون تن در سال 2021) عمدتاً به آرژانتین (23.8٪)، ایالات متحده (13.6٪)، پاراگوئه (10.7٪) و شیلی (10.2٪) بوده است.

با حدود 11000 شرکت فرآوری پلاستیک، بازارهای اصلی محصولات پلاستیکی در برزیل در سال 2021 بسته بندی (41٪)، ساخت و ساز (23.9٪) و خودرو (8.1٪) و سایر بخش های مرتبط (کشاورزی، مبلمان، وسایل دور ریختنی و غیره بودند.

 

 

اکستروژن (فیلم، ورق، پروفیل، قالب گیری دمشی) فرآیند تبدیل اصلی مورد استفاده در صنعت است (52.1%) و به دنبال آن قالب گیری تزریقی (45.8%)

نگرانی های زیست محیطی و الزامات پایداری توسط صنعت پلاستیک برزیل مورد توجه قرار گرفته است.

براسکم، تولید کننده پیشرو رزین در کشور برزیل، تولید پلی اتیلن مبتنی بر نیشکر تجدید پذیر خود را تا 30 درصد افزایش می دهد.

در جبهه دیگر، تولیدکنندگان رزین در توسعه بخش PCR(رزین پس از مصرف) از طریق مشارکت با شرکت‌های بازیافت و همچنین از طریق خرید تولیدکنندگان بازیافت، بسیار فعال بوده‌اند.شرکت های کوچکتر در تجارت بازیافت نیز فعالیت خود را با تولید پلاستیک های بازیافتی پس از مصرف به 0.88 میلیون تن در سال 2020 گسترش داده اند.

طبق گزارش انجمن صنعت پلاستیک برزیل، از 0.88 میلیون تن پلاستیک بازیافتی پس از مصرف، یکپارچه شده است.

بازیافت‌کنندگان (که بازیافت و تولید محصولات جدید را در همان شرکت دارند) حدود 30 درصد حجم را تبدیل می‌کنند و 70 درصد باقیمانده را از مراحل دیگر صنعت تبدیل برای تولید قطعات جدید عبور می‌دهند.انتظار می رود در سال 2023، بخش بازیافت با سرعت بیشتری نسبت به صنعت کلی پلاستیک که توسط روندها و فرصت های فعلی در این بخش تحریک شده است، گسترش یابد.

 

مکزیک:

مکزیک دومین تولید کننده بزرگ پلاستیک در آمریکای لاتین است و باید رتبه خود را برای آینده قابل پیش بینی حفظ کند. این کشور بزرگترین صادرکننده و واردکننده محصولات پلاستیکی در منطقه است که عمدتاً ناشی از جریانات تجاری با شرکای USMCA(توافق ایالات متحده-مکزیک-کانادا) است

انتظار می‌رود که رشد مطلق آمریکای لاتین در صنعت پلاستیک در سال‌های آینده به دلیل گسترش بخش خودرو و افزایش تقاضا برای بسته‌بندی‌های پلاستیکی هدایت شود. صنعت پلاستیک در مکزیک با احیای ابتکارات و سفارش‌های جدید که عمدتاً از شرکای USMCA ایالات متحده و کانادا دریافت شده است، علی‌رغم نرخ‌های تورم بالاتر، بهبود آهسته داخلی و کاهش اخیر فعالیت اقتصادی جهانی، تقویت شده است.

حجم تولید این صنعت در پنج سال گذشته با میانگین ثابت تقریباً 7/3 درصد در حال توسعه بوده است.

براساس گزارش اداره تجارت بین‌الملل ایالات متحده، اندازه صنعت پلاستیک مکزیک، از جمله تولید مواد خام و قطعات و همچنین بازیافت، در سال 2021 حدود 47 میلیارد دلار برآورد شده است.

کندی در صنایع اولیه اخیراً منجر به کمبود رزین برای صنعت تبدیل شده است.

از سوی دیگر، سفارشات مشتریان طی سال جاری افزایش یافت و مبدل‌ها با برنامه‌ریزی به موقع برای تحویل محصولات توانستند تولید را ثابت نگه دارند.

مکزیک دومین تولید کننده بزرگ پلاستیک در آمریکای لاتین است و باید رتبه خود را برای آینده قابل پیش بینی حفظ کند.محرک های اصلی صنعت پلاستیک در مکزیک همچنان بخش بسته بندی (47٪) و ساخت و ساز (12٪) هستند و خودروسازی، کشاورزی و منسوجات نیز مرتبط هستند.

در بخش بسته بندی، بسیاری از شرکت ها صنایع غذایی و آشامیدنی و داروسازی را عرضه می کنند و اکثر محصولات بسته بندی مورد استفاده در بخش مواد غذایی و آشامیدنی به صورت محلی تولید می شوند. در صنعت ساخت و ساز، مکزیک در سال‌های اخیر از فلزی بودن سنتی به استفاده از پلاستیک در لوله‌های آب و گاز، پنجره‌ها، درها و پوشش‌ها پیش رفته است و انتظار می‌رود محصولات پلاستیکی بیشتری در سال‌های آینده به کار گرفته شوند.

در مورد بخش خودرو، محصولات پلاستیکی این صنعت را قادر ساخته تا به اهداف خود در کاهش وزن خودرو دست یابد و در عین حال شاهد رشد مداوم تقاضا برای قطعات پلاستیکی باشیم.

در کشاورزی، تولیدکنندگان محلی کوچک فیلم و لوله از پلاستیک های بازیافتی برای افزایش تولید استفاده می کنند. در بخش منسوجات، منسوجات نبافته در طول همه‌گیری افزایش یافت، زیرا مواد اولیه لباس‌ها و ماسک‌های محافظ پزشکی هستند - همچنین در صنعت تفریحی محبوب هستند و به دلیل خواص آن در کاربردهای معدنی نیز استفاده می‌شوند. با توجه به مسائل زیست محیطی، کشور حدود 14.5 درصد از پلاستیک مصرفی داخلی را بازیافت می کند و در سال گذشته افزایش قابل توجهی در این نرخ ها نداشته است.

بیوپلیمرها منافع زیادی را از سوی شرکت‌هایی که به کاهش ردپای کربن و پایداری اهمیت می‌دهند، جلب کرده‌اند. محرک های اصلی صنعت پلاستیک در مکزیک همچنان بخش بسته بندی (47٪) و ساخت و ساز (12٪) هستند و خودروسازی، کشاورزی و منسوجات نیز مرتبط هستند.

 

 

 

 

Go to top

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده