رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

لوچیانو آنچسکی، رئیس  EUROMAP: جهان آماده افزایش قیمت ماشین آلات فرایند پلاستیک باشد/ چین در صادرات ماشین آلات لاستیک و پلاستیک رهبر جهان (آلمان) را کنار زد

 

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

بر اساس گزارش EUROMAP، اتحادیه اروپا برای تولید کنندگان ماشین آلات پلاستیک و لاستیک، تخمین زده می شود که تولید جهانی ماشین آلات پلاستیک و لاستیک در سال 2021 سیزده درصد رشد داشته است و به رکورد جدید 38.6 میلیارد یورو رسیده است.

جایی که چین به ویژه در آن برجسته است. به عنوان یک محرک در اینجا، تولید خود را با 15 درصد بالاتر از میانگین افزایش داد. تولیدکنندگان اروپایی ماشین آلات پلاستیک و لاستیک به افزایش اندکی کمتر از میانگین 11 درصدی دست یافتند و اکنون 40 درصد از تولید جهانی را تشکیل می دهند.

اگرچه این بدان معناست که آنها همچنان سهم اصلی تولید جهانی را در اختیار دارند، اما این ارقام همچنین نشان می دهد که بخش ماشین آلات پلاستیک و لاستیک جهانی در سال های اخیر دستخوش تغییراتی شده است. در گذشته، سهم اروپا تقریباً 45 درصد بود. این واقعیت که چین برای اولین بار در سال گذشته بیشترین ماشین آلات پلاستیک و لاستیک را صادر کرد نیز با این تصویر مطابقت دارد.

جمهوری خلق چین صادرات خود را با 28.2 درصد افزایش به 5.7 میلیارد یورو رساند و در نتیجه آلمان را به رتبه دوم تنزل داد و در نتیجه مجبور شد با 5.2 میلیارد یورو (9.4+ درصد) عنوان رهبر صادرات جهان را کنار بگذارد

لوچیانو آنچسکی، رئیس EUROMAP، اظهار داشت: در میان مدت، شرکت‌ها در اروپا باید خود را برای سطح قیمت بسیار بالاتری آماده کنند، زیرا مواد خام و به ویژه انرژی بسیار گران‌تر شده‌اند. "در عین حال، وضعیت بازار تامین کننده مشکلاتی را ایجاد می کند، به علاوه، به دلیل افزایش عدم اطمینان ناشی از جنگ در اوکراین، پردازنده ها از سرمایه گذاری ها و در نتیجه سفارش های جدید برای تولید کنندگان ماشین جلوگیری می کنند."

 لوچیانو آنچسکی ادامه داد: «ما از کووید منتفع شده‌ایم، اما اکنون باید خودمان را برای این واقعیت آماده کنیم که اثر اشباع در بخش‌های بزرگی از صنایع مشتریان ما رخ داده است و دستیابی به رشد بیشتر در سال جاری در شرایط فعلی دشوار خواهد بود.» .

 

Go to top