رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
دوشنبه 6 تير 1401.
تاریخ شمسی :

کدام کشورها بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بسته‌بندی پلاستیکی هستند

کدام کشورها بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بسته‌بندی پلاستیکی هستند؟

محققان دریافتند که بزرگ‌ترین تولیدکنندگان زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی برخی از ثروتمندترین کشورها و بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان جهان از جمله ایالات متحده، برزیل و چین هستند.

 با توجه به اینکه تنها 14 درصد زباله‌های پلاستیکی در جهان بازیافت می‌شوند, یک تیم بین‌المللی از محققان تصمیم گرفتند تا تعیین کنند چه کسی باید در قبال زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی در جهان پاسخگو باشد. در این پژوهش محققان دریافتند که بزرگ‌ترین تولیدکنندگان زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی برخی از ثروتمندترین کشورها و بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان جهان از جمله ایالات متحده (19٪)، برزیل (13٪) و چین (12٪) هستند.

کارشناسان دریافتند که دامپروری به عنوان مهم‌ترین عامل در تغییرات آب و هوایی جهانی، زباله‌های پلاستیکی زیادی تولید می‌کند؛ مواد غذایی با پروتئین بالا مانند گوشت، ماهی و لبنیات زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی زیادی تولید می‌کنند. به عنوان مثال، هر یک کیلوگرم (2.2 پوند) ماهی مصرف شده به طور متوسط ​​به 1.6 کیلوگرم (2.5 پوند) ضایعات منجر می‌شود. این ضایعات شامل کیسه‌های پلاستیکی، سینی‌ها و سلفون‌هایی است که برای بسته‌بندی و پوشاندن ماهی در هنگام حمل و نقل، نگهداری و فروش استفاده می‌شود.

نویسندگان این مطالعه بیان می کنند که 25 درصد از زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی ناشی از صادرات بین‌المللی است. محققان اذعان دارند که موضوع حذف پلاستیک به این زودی‌ها به جایی نمی‌رسد اما می‌توانیم تغییراتی ایجاد کنیم تا زباله کمتری تولید شود.

 

Go to top