رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 31 ارديبهشت 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن 8 بهمن ماه 1400

 

بازار جهانی پلی پروپیلن

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی پروپیلن 8 بهمن ماه 1400

پلی پروپیلن رافیا چینی در هفته منتهی به 26 ژانویه، قبل از تعطیلات سال نو با افزایش 60 دلاری در هر تن همراه بود. زیرا قیمت‌های آتی داخلی به دلیل قیمت‌های بالای انرژی  افزایش یافته است. با این حال، فعالیت تجارت فیزیکی نسبتاً کم بود زیرا بخش های پایین دستی در حال آماده شدن برای کاهش تولید قبل از تعطیلات سال نو  بودند.

بازار هند از اوایل هفته در روند صعودی قرار دارد و معاملات با قیمت بالاتر به پایان رسید. بازار هند با توجه به سود بالاتری که برای فروشنده فراهم می کند و به ویژه در حالی که تقاضا از بزرگترین بازار وارداتی یعنی چین در دو تا سه هفته آینده کند باقی می ماند، گزینه جذابی برای فروشندگان خاورمیانه خواهد بود.

بخش‌های پایین‌دستی در هند در برخی از زمینه‌ها، مانند صنعت خودروسازی، نسبتاً بهبود یافته‌اند و این باعث افزایش تقاضا برای PP در این کشور شده است. قیمت های بالاتر نفت خام نیز به تمایلات صعودی نیرو بخشیده است.

قیمت پلی پروپیلن ترکیه (PP) ثابت و رو به بالا است. اختلال عمده در عملیات عادی تولید، فضای مستحکم بازار را مختل نکرده است . بارش برف سنگین در آغاز هفته باعث شد بسیاری در استانبول نتوانند به دفاتر و کارخانه های خود برسند و لجستیک تعطیل شد. قطع برق توسط دولت نیز در طول هفته بر مناطق مختلف تأثیر گذاشته است. تعطیلات سال نو چین می تواند جریان تخصیص محصول به ترکیه را بهبود بخشد.

 

Go to top