رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 31 ارديبهشت 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی اتیلن 8 بهمن ماه 1400

 

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی اتیلن

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت بازار جهانی پلی اتیلن 8 بهمن ماه 1400

 

قیمت‌های وارداتی پلی اتیلن چین در آستانه تعطیلات سال نو  تقریباً ثابت و رو به بالا بود. برخی از تولیدکنندگان پایین دستی به دلیل افزایش مداوم قیمت‌های آتی در آستانه تعطیلات و از آنجایی که فعالان بازار چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای نسبت به تقاضای پس از تعطیلات داشتند، علاقه خرید بیشتری نشان دادند. حجم واردات چین ممکن است در ماه فوریه تا مارس افزایش یابد زیرا به احتمال زیاد تمایل خرید  خوشبینانه تر می شود.

قیمت پلی اتیلن  در کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) و مدیترانه شرقی (East Med) در این هفته عمدتاً ثابت بود، زیرا قبل از اعلام قیمت در ماه فوریه  فعالیتی خاصی رخ نداد. تقاضای چین پس از تعطیلات سال نو  ممکن است بر عرضه در شورای همکاری خلیج فارس تأثیر بگذارد. همچنین قیمت های فعلی نفت خام بدون توجه به شرایط تقاضا ممکن است از قیمت های بالاتر فوریه حمایت کند.

قیمت پلی اتیلن ترکیه در این هفته ثابت بود زیرا بازیگران برای انجام تجارت با مشکل مواجه شدند. بارش برف سنگین در آغاز هفته باعث شد بسیاری از استانبول نتوانند به دفاتر و کارخانه های خود برسند و لجستیک تعطیل شد.

قطع برق توسط دولت نیز در طول هفته بر مناطق مختلف تأثیر گذاشته است. همچنین یک موضوع فنی تعریف نشده منجر به قطع صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه شده است. ایران سومین تامین کننده گاز طبیعی به ترکیه است. همچنین در تلاش برای محدود کردن تقاضا برای برق که عمدتاً از طریق گاز در ترکیه تامین می‌شود، صنایع غیر ضروری مجبور به تعطیلی شدند. قطع برق تا هفته آینده ادامه دارد.

Go to top