رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 بهمن 1400.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت پلی پروپیلن در بازار های آسیایی منتهی به 17 دی ماه 1400

 

تحلیل وضعیت پلی پروپیلن در بازار های آسیایی منتهی به 17 دی ماه 1400

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت پلی پروپیلن در بازار های آسیایی منتهی به 17 دی ماه 1400

قیمت‌های پلی‌پروپیلن آسیایی در هفته منتهی به  5 ژانویه ثابت‌ بودند، و بسیاری از تجار معتقدند روند نزولی متوقف شده است، هرچند که  تمایلات کلی  بازار مختلط باقی مانده است.

در چین، افزایش قیمت نفت خام قیمت‌های بازار آتی PP چین را در اولین روز معاملاتی سال 2022 افزایش داد، اما قیمت‌های PP در 5 ژانویه به دلیل احساسات متفاوت و دورنمای نامشخص تا حدی اصلاح شد.
کل ذخایر PP و PE تولیدکنندگان بزرگ چینی در حدود 630000 تن و در حد پایین باقی ماند.

تولیدکنندگان عموماً بر این باور بودند که قیمت‌های PP آسیای جنوب شرقی هم قبلا به پایین‌ترین حد خود رسیده است و افزایش قیمت نفت و مواد اولیه در بالادست، قیمت‌های PP را در ژانویه بالاتر خواهد برد. در همین حال، کمبود  کانتینر و هزینه حمل و نقل گران نیز باعث حمایت جزئی از قیمت PP بر اساس CFR شده است.
قیمت پلی پروپیلن ترکیه (PP) در این هفته پس از پیشنهادات ژانویه از خاورمیانه ثابت و رو به پاپیین بوده است اما سطح تقاضای ترکیه به دلیل پایین بودن موجودی انبار و بهبود ارزش لیر بهبود یافته است.
دولت ایران 20 درصد مالیات اضافی بر صادرات PP را همراه با انبوهی از مواد شیمیایی دیگر پیشنهاد کرده است. احتمالاً به عنوان روشی برای تشویق فروش داخلی مواد شیمیایی. این فقط برای تولیدکنندگان پتروشیمی اعمال می شود و نه تجار ایرانی.

Go to top