رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 بهمن 1400.
تاریخ شمسی :

تحلیل بازار جهانی پلی پروپیلن تزریقی منتهی به 28 آذرماه 1400

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل بازار جهانی پلی پروپیلن تزریقی منتهی به 28 آذرماه 1400

 

قیمت پلی پروپیلن تزریقی سی اف آر خاور دور در هفته اخیر ۱,۰89 دلار بوده که کاهش 8 دلاری نسبت به هفته قبل داشته است. قیمت پلی پروپیلن در سراسر آسیا در پی تقاضای
ضعیف منطقه کاهش یافت.

 

در چین خریداران، قبل از تعطیلات سال نو این کشور برای خرید مقاومت نشان می دهند، اما با این حال قدرت چندانی ندارند. مشکل اصلی، فروشندگان خارج از کشور هستند که در بازارهای مختلف فعالیت می کنند و محصولشان را به منطقه جنوب شرقی آسیا صادر می کنند درحالی که قیمت های فروش آ نها برای بازار خیلی بالاست. قیمت داخلی چین در ابتدای هفته اخیر به شدت کاهش داشت، اما از اواسخ هفته از شدت کاهش کاسته شد.

در جنوب شرق آسیا نیز تقاضا پایین است. اکثر فعالان بازار گفتند که تقاضا در ویتنام بسیار  کم است و خرید این هفته نسبت به هفته گذشته اندکی کاهش داشته است. در اندونزی و تایلند اما شرایط ازنظر قیمت و تقاضا بهتر از ویتنام بوده است. به گفته منابع، ویتنام اندک نیاز خود را از کره جنوبی تأمین می کنود، حجمی از پلی پروپیلن نیز از هند و اندونز ی صادرشده که نسبت به معاملات ویتنام قیمت های بالاتری داشته است.

به گفته این منابع، سایر فروشندگان چندان قدرتی برای رقابت باقیمت های کره جنوبی ندارند، ازاین رو حجم عرضه کره جنوبی در منطقه نستا بالاست.

عرضه محلی در هند مناسب بووده، فروشندگان تحت فشار بوده و تخفیف هایی برای معاملات انبوه در نظر گرفته اند، درحالی که تمایلات خرید همچنان پایین و قیمت ها رو به کاهش است. تقاضای پلی پروپیلن هند در ماه دسامبر و ژانویه معمولاً بالاست، اما این بار متفاوت است.

 

Go to top