رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 بهمن 1400.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت پلی اتیلن در بازار های آسیایی منتهی به 19 آذرماه 1400

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی (پپنا):

تحلیل وضعیت پلی اتیلن در بازار های آسیایی منتهی به 19 آذرماه 1400

 

قیمت های پلی اتیلن (PE) در کشورهای مدیترانه شرقی (East Med) و کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) در این هفته عمدتاً  با ثبات و اندکی کاهشی بودند. فعالیت بازار در آستانه پایان سال آهسته بود.

در هند، تولیدکنندگان  دور جدیدی از کاهش قیمت‌ها را برای دومین بار در دسامبر اعلام کردند اما تقویت تقاضای خاصی به همراه نداشت. همچنین پیشنهادات واردات  پراکنده برای محموله های منشأ شورای همکاری خلیج فارس با واکنش ضعیف خریداران مواجه شد. اختلاف  بالای قیمت ها نسبت به چین در ادامه کاهش علاقه به خرید در هند اثر گذار خواهد بود.

قیمت پلی اتیلن ترکیه هم در این هفته کاهش یافته است، زیرا فروشندگان خاورمیانه به دنبال تشویق خرید با کاهش قیمت بودند. خریداران تا حد زیادی به دلیل ارز، مردد ماندند، اما عوامل فصلی نیز در آن نقش داشتند. عرضه  برای تقاضای کم فعلی کافی است و به احتمال زیاد تقاضا برای بقیه دسامبر پایین باقی می ماند.

قیمت پلی اتیلن در چین و جنوب شرق آسیا هم  به دلیل تقاضای ضعیف به دلیل آرامش پایان سال کاهش داشت.

تحلیلگران انتظار هیچ تغییر بزرگی در جریان تجارت پلی اتیلن در آسیا در سال 2022 ندارند، به استثنای اینکه چین می تواند با بهبود اقتصادی، مقدار بیشتری از محصول را وارد کند، در حالی که کره جنوبی به دلیل ظرفیت های جدید پلی اتیلن می تواند صادرات بیشتری داشته باشد. ویتنام، چین و هند همچنان سه قطب بزرگ تقاضا در آسیا خواهند بود.

Go to top