رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 بهمن 1400.
تاریخ شمسی :

تحلیل وضعیت پلی پروپیلن در بازار های آسیایی منتهی به 19 آذرماه 1400

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل وضعیت پلی_پروپیلن در بازار های آسیایی منتهی به 19 آذرماه 1400

قیمت پلی پروپیلن آسیا در هفته گذشته  به دلیل تقاضای ضعیف و مازاد عرضه و افق نامشخص در برخی مناطق کاهش داشت.

فعلا به طور کلی همچنان در چین روند نزولی است. انتظار می‌رود تقاضای دسامبر در چین  قویتر باشد، زیرا مصرف کنندگان نهایی پلی پروپیلن در تلاش برای تکمیل سفارشات تا پایان سال هستند، اما احتمالاً از ژانویه و پیش از تعطیلات سال نو  چین تقاضا دوباره  کاهش می‌یابد.

خریداران آسیای جنوب شرقی علاقه ای به خرید نداشتند، اما برخی از خریدهای مبتنی بر نیاز در حجم های  بسیار پایین تری نسبت به هفته گذشته انجام شد.

عرضه در هند فراوان بود و تولیدکنندگان تخفیف‌هایی ارائه می‌دادند، در حالی که نشانه‌های خرید به دلیل در دسترس بودن زیاد مواد ارزان‌تر به شدت کاهش یافت. فرض اصلی خریداران این است که تقاضا ضعیف شده است و هر هفته که می گذرد  انتظار کاهش بیشتر قیمت را دارند.

دسامبر و ژانویه معمولاً تقاضای PP  در هند تقویت می شود، اما احیای تقاضا به ویژه در دسامبر بعید است.

قیمت پلی پروپیلن ترکیه  به خصوص از مبدا ایران و خاورمیانه در این هفته کاهش شدیدی داشت، زیرا فروشندگان خاورمیانه قیمت های پیشنهادی خود را کاهش خوبی داده اند تا بتوانند علاقه خرید را تحریک کنند. اما علیرغم کاهش شدید قیمت ها، تأثیر کمی بر تقاضا وجود داشته است. انتظار تغییرات کمی در وضعبت تقاضا در دسامبر پیش بینی می شود و حتی  رقابت بین فروشندگان می تواند افزایش یابد اما از طرفی در صورت کاهش سطح  موجودی ها می توان شاهد کاهش سریع عرضه بود.

Go to top