رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 بهمن 1400.
تاریخ شمسی :

اسکناس‌های پلیمری امارات در راه بازار

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

اسکناس‌های پلیمری امارات در راه بازار

 

به مناسبت روز ملی امارات متحده عربی، ٥٠ درهمی جدید از جنس پلیمر وارد بازار می‌شود.
 

به گزارش پپنا، اسکناس‌های پلیمری نخستین بار در سال ۱۹۸۸ در استرالیا منتشر شد.

با پیشرفت و توسعه فناوری، کشور‌ها به فکر ساخت پول‌های پلاستیکی افتادند. این اسکناس‌ها به لحاظ دوام و کاهش مصرف انرژی بسیار مطلوب هستند.

اکنون در بیش از ۲۰ کشور جهان از استرالیا و کانادا گرفته، تا فیجی، جزایر موریس، رومانی و ویتنام از پلیمر استفاده می‌شود.

بانک کانادا در سال ۲۰۱۱ پس از بررسی تاثیر زیست محیطی صورتحساب‌های کاغذی و پلاستیکی، نخستین بار به اسکناس‌های پلیمری روی آورد.

پلیمر در هر شرایطی عملکرد بهتری نسبت به کاغذ داشته است. بر اساس مطالعات صورت گرفته، استفاده از اسکناس‌های پلیمری می‌تواند ۳۲ درصد از مشکل گرمایش جهانی را حل کند. علاوه بر آن در تقاضای انرژی نیز کاهش ۳۰ درصدی خواهد داشت.

یک اسکناس پلیمری عمری دو برابر اسکناس‌های کاغذی دارد. در کنار این مسایل، وزن اسکناس‌های پلیمری نیز کمتر است به این ترتیب حمل آن‌ها نیز راحت‌تر است.

اسکناس‌های کاغذی پس از امحا به زباله تبدیل می‌شوند، اما اسکناس‌های پلیمری قابل بازیافت هستند.

صندوق بین المللی پول به کشور‌هایی که نگران تاثیر زیست محیطی استفاده از اسکناس کاغذی درمبادلات پولی و مالی خود هستند، توصیه کرده بود به اسکناس‌های پلیمری روی بیاورند.

بسیاری از کشور‌ها با امضای معاهده پاریس در زمینه تغییرات آب‌وهوایی در تلاش برای دوام بیشتر سعی دارند اسکناس‌های خود را پایدارتر و ایمن‌تر کنند. دراین راستا توجه اکثر کشور‌ها به تاثیر زیست‌محیطی اسکناس‌ها بیشتر شده‌است.

 

 

Go to top