رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
سه شنبه 30 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :

ضرورت ثبت نام واحدهای اقتصادی در سامانه‌های تجارت و جامع انبارها

ضرورت ثبت نام واحدهای اقتصادی در سامانه‌های تجارت و جامع انبارها

 کارشناس مسئول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: واحدهای اقتصادی  عرضه کننده کالاهای پتروشیمی، روغن‌موتور تصفیه اول، لوازم خانگی، پودر شوینده، پوشک خردسال، شیرخشک صنعتی و مقاطع فولادی ملزم به ثبت نام در سامانه‌های تجارت و جامع انبارها هستند.

بخشعلی بیاتی قله زو دراین خصوص اظهار کرد: مراحل اجرای پروژه استقرار سامانه جامع تجارت برای کالاهای پتروشیمی، روغن‌موتور تصفیه اول، لوازم‌خانگی، پودر شوینده، پوشک خردسال، شیرخشک صنعتی و مقاطع فولادی در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان آغازشده است.

وی با بیان اینکه ثبت کلیه اطلاعات مربوط به تولید، نگهداری، توزیع کالاها و... در سامانه جامع تجارت ضروری است و در راستای اجرای تکالیف قانونی برگرفته از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است ادامه داد: طبق قانون عرضه کالاهای فوق الذکر صرفاً در چارچوب سامانه مذکور و توسط اشخاص دارای کد نقش میسر خواهد بود و واحدهای اقتصادی شامل واحدهای صنفی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های پخش، کسب و کارهای مجازی، تعاونی‌های مصرف کارکنان دولت (اسکاد) و تعاونی‌های مصرف کارگران (امکان) که کالاهای فوق را عرضه می‌کنند نسبت به ثبت اطلاعات از جمله ثبت ‌نام در سامانه جامع تجارت و اخذ کد نقش و همچنین ثبت نام در سامانه جامع انبارها و ثبت اطلاعات مربوط به محل نگهداری کالاها در سامانه‌های مذکور حداکثر تا ۱۴۰۰.۶.۲۷ هستند.

کارشناس مسئول سازمان صمت خاطر نشان کرد: پس از پایان مهلت مقرر و در صورت عدم ثبت اطلاعات در سامانه‌های فوق الاشاره، علاوه بر عدم امکان عرضه کالا، با متخلفین بر اساس نوع تخلف تحت عنوان عرضه خارج از شبکه و احتکار، در چارچوب قوانین تعزیرات حکومتی، نظام صنفی و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی، بیاتی قله زو تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلفات موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت استان خراسان رضوی در مرکز استان و شهرستان‌ها اطلاع ‌رسانی کرده تا بازرسان در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.

Go to top