رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400.
تاریخ شمسی :

نگاهی به معاملات مواد پلیمری در هفته منتهی به  سی ام آبان ماه

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

نگاهی به معاملات مواد پلیمری در هفته منتهی به  سی ام آبان ماه

 

◾️هفته گذشته به عنوان آخرین هفته آبان ماه، داده‌های معاملاتی مهم محصولات پلیمری در بورس کالا جرقه‌های افزایشی را تجربه کردند. این افزایش محدود به گونه‌ای بود که وضعیت بهتری را نسبت به هفته ماقبل برای معاملات این گروه‌های کالایی ترسیم کرد. به طوری که حجم معاملات مواد اولیه پلیمری طی هفته گذشته با 22.20 درصد رشد به 43 هزار و 821 تن رسید که گرچه هنوز هم سایه رکود بر این بازار دیده می‌شود اما حدود 8 هزار تن از حجم معاملات 35 هزار تنی هفته سوم آبان ماه بهتر بوده است.
◾️میزان تقاضای مواد اولیه پلیمری طی هفته گذشته با 20 درصد افزایش به 61 هزار و 40 تن رسید که گرچه نسبت به هفته ماقبل افزایشی است اما هنوز نمی‌توان گفت به ارقام قابل قبول در این بازار رسیده است چرا که هنوز هم شکاف بزرگی با متوسط تقاضای 105 هزار تنی 6 ماهه ابتدایی سال جاری دارد. حجم عرضه‌های پلیمری نیز با رشد محدود 4 درصدی سعی کرد تا در گروه داده‌های افزایشی جای بگیرد.
◾️به طوری که هفته گذشته به میزان 83 هزار و 317 تن از انواع مواد اولیه پلیمری در بورس کالا عرضه شد که در نهایت 52.59 درصد از آن مورد معامله قرار گرفت. این میزان از حجم عرضه‌ها بیشترین میزان طی شش هفته گذشته تاکنون به شمار می‌رود.

Go to top