رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

بحران کووید-19 موجب عقب‌نشینی طرح‌های حذف پلاستیک از زندگی روزمره باهدف نجات سیاره زمین شده است.

به گزارش نیوزیلند نیوز، ایان پرودفوت، مدیر جهانی تجارت کشاورزی در تعاونی بین‌المللی شبکه خدمات چندملیتی حرفه‌ای (KPMG) گفت: آرزوی سلامتی و بهداشت  به‌راحتی نگرانی‌های زیست‌محیطی در مورد پلاستیک را از بین برده است.

وی معتقد است که فشار مداوم علیه مصرف پلاستیک‌ در دیگر کشورها و در نیوزیلند منجر به ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی یکبار مصرف در بسیاری از بخش‌های اقتصادی باهدف کاهش آلودگی و کاهش اتکا به سوخت‌های فسیلی که ماده اولیه بسیاری از تولیدات پلاستیکی هستند، شده بود.

پرودفوت هشدار داد: در اوضاع کنونی، افراد  مواد غذایی بسته‌بندی‌شده با پلاستیک را تمیز و بی‌خطر می‌دانند و بر استفاده از آن اصرار دارند و این نگرش منجر به احیاء استفاده از پلاستیک‌ها شده است.

وی گفت: این اتفاق در سوپرمارکت‌های شرق آسیا حتی قبل از بحران کروناویروس کووید-19 رخ‌داده است و این دیدگاه می‌تواند به‌راحتی گسترش یابد.

وی در این وبینار اظهار کرد: "من یک مشکل بالقوه را مقابل بشر مشاهده می‌کنم یعنی عامل ایمنی بر عامل زیست‌محیطی اولویت پیداکرده است."

وی در ادامه افزود: پیش‌بینی ما از این روند استفاده مشتریان از بسته‌بندی‌های پلاستیکی خواهد بود.

پرودفوت گفت: استفاده از پلاستیک‌های زیست تجزیه‌پذیر ممکن است راه‌حلی برای کمک به کاهش آلودگی پلاستیک در نیوزیلند باشد.

ما درختان زیادی کاشتیم، پشم، محصولات الیافی و انبوهی محصول زیست‌توده تولید کردیم که همه آنها به‌عنوان زباله باقی ماندند.

وی تاکید کرد: " این مواد می‌توانند برای ایجاد بسته‌بندی زیست‌تجزیه‌پذیر و کمک به محیط‌زیست و اقتصاد نیوزیلند استفاده شوند."

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top