رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

شرکت لیوندل باسل تولید در سراسر مجتمع‌های خود را متناسب با افت تقاضا برای محصولات پتروشیمی کاهش داد.

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

شرکت لیوندل باسل تولید در سراسر مجتمع‌های خود را متناسب با افت تقاضا برای محصولات پتروشیمی کاهش داد.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری پلاتس، باب پاتل، مدیرعامل شرکت لیوندل باسل اعلام کرد: این شرکت مقدار تولید خود در همه مجتمع‌هایش را در پی کاهش تقاضا برای محصولات پتروشیمی به دنبال شرایط قرنطینه در سراسر جهان با هدف جلوگیری از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، کاهش داده است.

وی در زمان اعلام درآمدها و سود این شرکت تولیدکننده جهانی محصولات پتروشیمی گفت: انتظار می‌رود تمام واحدهای پتروشیمی و پالایشی لیوندل باسل   در سراسر جهان نرخ بهره‌گیری از ظرفیت تولید خود را در سه ماه دوم از رقم 80 درصد به 60 درصد کاهش دهند.

مدیرعامل لیوندل باسل  افزود: انتظار می‌رود مقدار بهره‌گیری واحدهای کراکر از ظرفیت تولید در واحدهای کراکر این شرکت در اروپا 85 تا 80 درصد باشد، همچنین این رقم برای آمریکا حدود 75 درصد پیش‌بینی می‌شود.

راب استیر، مدیر ارشد بخش تحلیل‌های پتروشیمی در پلاتس در این باره گفت: شرایط تا میانه ماه مارس یعنی زمانی که تقاضای پایدار به دلیل اجرای دستورعمل‌های رعایت فاصله اجتماعی و اقدام‌های پیشگیرانه متوقف شود، مطلوب بود.

لیوندل باسل در میان دیگر تولیدکنندگان بزرگ محصولات پتروشیمی از جمله اکسون موبیل، فیلیپس 66 و ایستمان کمیکال روز جمعه (12 اردیبهشت‌ماه) نتایج مربوط به فعالیت‌های سه ماه نخست میلادی اعلام کرد.

نشانه‌های مربوط به افت تقاضای ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در جهان و آثار منفی آن بر شرایط اقتصادی جهان و تقاضا برای محصولات پتروشیمی و دیگر کالاهای راهبردی و سقوط شدید قیمت‌های جهانی نفت خام در نتایج این چهار شرکت بزرگ پتروشیمی و دیگر تولیدکنندگان و فعالان این عرصه به‌طور کامل مشهود بود.

استیر گفت: شرایط سه ماه نخست سال جاری میلادی با توجه به افزایش تقاضا برای صنایع بسته‌بندی، عادی بود، با این حال در سه ماه دوم امسال عادی شرایط عادی نخواهد بود و با توجه به برآوردها درباره کند شدن روند اقتصادی پیش‌بینی می‌شود ذخیره‌سازی‌ها تا حدودی مدیریت شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top