رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

 

فعالیت دوباره کارخانه ها در چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه تقاضا برای محصولات پلیمری مانند پلی‌پروپیلن (PP) و پلی اتیلن (PE) را افزایش داد.

 

  ازسرگیری فعالیت هزاران کارخانه در سراسر چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه

 پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

فعالیت دوباره کارخانه ها در چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه تقاضا برای محصولات پلیمری مانند پلی‌پروپیلن (PP) و پلی اتیلن (PE) را افزایش داد.

به گزارش پپنا به نل از خبرگزاری رویترز، کاهش شدید قیمت‌های جهانی نفت خام و ازسرگیری فعالیت‌های صنعتی در چین پس از قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا سبب بالا رفتن حاشیه سود شرکت‌های تولیدکننده محصولات پتروشیمی در قاره آسیا و رسیدن به بالاترین سطح یک سال گذشته شد، این در حالی است که ازسرگیری فعالیت بخش‌های تولیدی و صنعتی در این کشور آسیایی سبب بهبود صنایع پلاستیک و بسته‌بندی شد.
ازسرگیری فعالیت هزاران کارخانه در سراسر چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه و اقدام‌های پیشگیرانه و کنترلی و قوانین منع رفت و آمد برای مقابله با ویروس کرونا در پکن در ماه گذشته میلادی تقاضا برای محصولات پلیمری کلیدی را مانند پلی‌پروپیلن (PP) و پلی اتیلن (PE) در همه بخش‌ها از جمله کیسه‌های پلاستیکی در بازارهای میوه و تره‌بار تا تجهیزات پزشکی و داشبوردهای صنایع خودروسازی، افزایش داد.
لی هووو، مدیر بخش پتروشیمی شرکت ال‌جی کم کره جنوبی روز سه‌شنبه ( نهم اردیبهشت) گفت: ما انتظار داریم فعالیت کارخانه‌های چین عادی شود.
انتظار می‌رود تقاضا برای مواد و محصولات مخصوص مقبله با ویروس کووید-19 مانند لاتکس مورد استفاده برای ساخت دستکش‌های پزشکی و بهداشتی، پلی‌پروپیلین ذوب شده و مواد خام برای فیلترهای ماسک‌‌ صورت با افزایش روبه‌رو باشد.
سقوط شدید قیمت‌های جهانی نفت خام و به‌دنبال کاهش قیمت نفتا، خوراک اصلی برای تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی نیز سبب بهبود حاشیه سود صنایع پتروشیمی به‌ویژه صنایع پلاستیک شده است.
 جی‌پی نا از موسسه آی‌اچ‌اس مارکیت دراین باره گفت: ازسرگیری فعالیت‌ها در چین برای تولیدکنندگان بسیار کلیدی است. این کشور بیش از 30 درصد تقاضای پلی‌اتیلن دنیا را به خود اختصاص داده‌ است و حدود نیمی از پلی‌اتیلن مورد نیاز خود را از خاورمیانه، کره جنوبی، تایوان، جنوب شرق آسیا و ایالات متحده آمریکا وارد می‌کند.
نیخیل والباهان از موسسه مشاوره فورتس اند سالیوان نیز در این باره تصریح کرد: چین با کمال تعجب توانسته است مقدار واردات پلی‌اتیلن را حفظ کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top