رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

طراحی سایت
چهارشنبه 20 فروردين 1399.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 15 شعبان 1441.
تاریخ قمری :
Apr 08 2020.
تاریخ میلادی :

پارلمان سوئد با اکثریت آرا قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن مالیات ویژه‌ای بر کیسه‌های پلاستیکی وضع خواهد شد

 

مالیات سنگین بر کیسه‌های پلاستیکی در سوئد وضع شد

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

پارلمان سوئد با اکثریت آرا قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن مالیات ویژه‌ای بر کیسه‌های پلاستیکی وضع خواهد شد

هر چند سوئد دارای یکی از پاکیزه‌ترین و حفاظت شده‌ترین طبیعت در جهان است اما با این وجود چهارشنبه گذشته پارلمان سوئد با هدف حفاظت هر چه بیشتر از محیط زیست با اکثریت آرا قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن مالیات ویژه‌ای بر کیسه‌های پلاستیکی که جهت حمل کالا‌های خریداری شده در فروشگاه‌ها ارائه می‌شود وضع خواهد شد.
مالیات جدید باعث می‌شود هر یک عدد کیسه پلاستیکی حدود ۶ تا ۷ کرون (حدود۱۰ هزار تومان برای هر کیسه پلاسیتکی) برای مصرف کننده تمام شود که باتوجه به قیمت فعلی یک افزایش انفجار آمیز تلقی می‌شود.
این قانون از روز یکم مارس سال جاری (یک ماه دیگر) در سراسر سوئد به مرحله اجراگذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود بخش عظیمی از کیسه‌های پلاستیکی رها شده درطبیعت را کاهش دهد.
این قانون همچنین ۲،۷ میلیارد کرون در اختیار دولت قرار خواهد داد که قرار است جهت کاهش مالیات بر شغل استفاده شود. تعداد دیگری از کشور‌های اتحادیه اروپا مالیات مشابهی را بر کیسه‌های پلاستیکی وضع کرده اند.

از روز یکم ژانویه ۲۰۲۱ نیز همه انواع کالا‌های یک بار مصرف از پلاستیک، از قبیل گوش پاک کن یا قاشق و چنگال و کارد و ظرف‌های پلاستیکی، درسراسر اتحادیه اروپا ممنوع خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top