رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

اولین دوره همایش بین‌المللی رئولوژی ایران در آذرماه امسال به میزبانی پژوهشگاه پلیمر و رنگ ایران برگزار خواهد شد.

همایش بین المللی رئولوژی ایران از سوی انجمن رئولوژی ایران و با همکاری دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر، انجمن علوم و مهندسی پلیمر و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران تدارک یافته است و روزهای ۲۶ و ۲۷ آذرماه میزبان متخصصان و علاقه‌مندان به این حوزه خواهد بود.

شارش‌شناسی یا رئولوژی علم جریان و تغییر شکل جریان‌ها که برهم کنش بین نیروها، تغییر شکل و زمان را توصیف می‌کند. رئولوژی از واژه یونانی رئوس (Rheos) به معنای جریان، اقتباس شده‌است. دانش رئولوژی برای تمام مواد از گازها تا مایعات کاربردی است. علم رئولوژی حدود یک قرن سابقه دارد که برای اولین بار به علت نیاز به توصیف خواص سیالات مطرح شد.

دانشجویان و متخصصان مراکز علمی برای شرکت در این همایش می‌توانند مقالات خود را تا ۱۲ مرداد امسال برای انجمن ملی رئولوژی ایران ارسال کنند.

مقالات پذیرش شده باید در محورهای "سوسپانسیون‌ها و کلوئیدها"، "رئولوژی بین سطحی، امولسیون‌ها و ژل‌ها"، "آلیاژهای پلیمری و نانو کامپوزیت‌ها"، "مکانیک سیالات غیر نیوتونی"، "رئولوژی سیالات الکترومغناطیسی"، مواد غذایی، آرایشی و دارویی"، "شبیه سازی و رئولوژی محاسباتی"، "صنایع نفت و پتروشیمی"، "پوشش‌های سطحی وسیستم‌های زیستی" و "رئولوژی در کنترل کیفی مواد و فرآیندها" باشد.

زمان اعلام پذیرش مقالات روز ۲۱ شهریورماه تعیین شده است و برای دریافت جزئیات بیشتر این همایش بین‌المللی می‌توان به نشانی www.icor-isr.com مراجعه کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top