رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

طراحی سایت
چهارشنبه 14 خرداد 1399.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 12 شوال 1441.
تاریخ قمری :
Jun 03 2020.
تاریخ میلادی :

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

حجم صادرات پلی اتیلن ایالات متحده در سال 2018 میلادی، به دنبال افزایش تولید رکورد تازه ای را ثبت کرد.

 

به گزارش پپنا به نقل از پلاتس، بر اساس داده های اداره سرشماری (Census Bureau) ایالات متحده، حجم صادرات پلی اتیلن (PE) این کشور در سال 2018 میلادی، به دنبال افزایش تولید و تقاضای داخلی ضعیف، رکورد تازه ای را ثبت کرد.

ایالات متحده در سال گذشته میلادی در مجموع رقمی معادل چهار میلیون 316 هزار و 232 تن گریدهای مختلف پلی اتیلن را صادر کرد.

بخشی از این افزایش صادرات را می توان ایجاد ظرفیت های تازه تولید در آمریکا ظرف 2 سال گذشته نسبت داد. از آغاز سال 2017 میلادی، ایالات متحده نزدیک به 6 میلیون و 400 هزار تن (معادل 35.9 درصد) به ظرفیت اسمی سالانه تولید پلی اتیلن (annual PE nameplate capacity) خود افزوده است.

صادارت به تمامی مناطقی که به عنوان مقاصد اصلی صادراتی رزین های آمریکایی به شمار می روند، افزایش چشمگیری را نشان می دهد. اگر چه منابع آگاه می گویند که در میزان سهم اختصاص یافته به هر مقصد صادراتی، تغییراتی به دلایل ژئوپلیتیکی اعمال شد.

نخستین موج افزایش ظرفیت تولید پلی اتیلن ایالات متحده همانطور که بیشتر منابع نیز گفته اند، با هدف ارسال به بازار آسیا، به ویژه چین، به بهره برداری رسید. بیشتر افزایش ظرفیت های صورت گرفته متمرکز بر محصولات پلی اتیلن سنگین (HDPE) و پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) بوده است.

با این همه، داده های جدید نشان می دهد که بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده، چشم انداز صادرات پتروشیمی آمریکا به چین را متاثر ساخته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top