رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

شرکت سابک توانست پلیمرهای گردشی گواهی شده از خوراک حاصل از ضایعات مخلوط پلاستیک که در نوع خود نوآوری جدید است را تولید کند.

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

شرکت سابک توانست پلیمرهای گردشی گواهی شده از خوراک حاصل از ضایعات مخلوط پلاستیک که در نوع خود نوآوری جدید است را تولید کند.

 

به گزارش پپنا به نقل از پایگاه اینترنتی بریتیش پلستیکز اند رابر (British Plastics and Rubber)، شرکت سابک به تازگی اعلام کرد که توانسته است به موفقیت بزرگی در پروژه پیشگامانه خود برای تولید پلیمرهای گردشی گواهی شده (certified circular polymers) از خوراک حاصل از ضایعات مخلوط پلاستیک (mixed plastic waste) دست یابد.
این مرحله اولیه گامی مهم به سوی ایجاد یک زنجیره ارزش گردشی (circular value chain) جدید برای پلاستیک ها به شمار می رود که در طول آن مقادیر اولیه روغن پیرولیز (pyrolysis oil) حاصل از ضایعات پلاستیکی، به عنوان خوراک در سایت تولید شرکت سابک در خیلین (Geleen) هلند مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت پلاستیک انرژی (Plastic Energy) مستقر در اسپانیا، روغن پیرولیز یادشده را که دارای پتنت نیز است؛ از بازیافت ضایعات پلاستیک کم کیفیت و مخلوط تولید کرد. ضایعاتی که در غیر این صورت یا برای سوزاندن یا برای انباشت به محل های دفن زباله منتقل می شدند.
به عنوان بخشی از مرحله اولیه ایجاد بازار این محصولات (market foundation stage)، سابک تولید و تجاری سازی ماهانه مقادیری پلیمرهای گردشی گواهی شده پلی اتیلن (PE) و پلی پروپیلن (PP) را آغاز کرده است. این گامی اولیه پیش از راه اندازی تعدادی مجتمع تجاری در سال 2021 میلادی است که سابک در نظر دارد با همراهی شرکت پلاستیک انرژی برای تولید و فرآوری این خوراک جدید در هلند راه اندازی کند.
فرنک کوجیپرز، مدیر کل تولید پایدار سابک، می گوید: تولید پلیمرهای گردشی گواهی شده یک نوآوری بدیع است و اقدامات سابک در مرحله ایجاد بازار برای این محصولات، فاز مهمی در توسعه آن ها به شمار می رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top