تحلیل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از معاملات مواد پلیمری در هفته گذشته - هفته منتهی به ۳۰ آذرماه

 

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir): کاهش حجم معاملات دردو بازار پلیمرها و محصولات شیمیایی بورس کالا مهمترین رویداد بازار بود که هفته گذشته به ثبت رسید.

 به گزارش رواروابط عمومی شرکت ملبط عمومی شرکت ملی صنای صنایع پتروشیمی، تقاضای پلیمرها در بورس کالا هفته گذشته با 25 درصد  کاهش روبه ‌رو شد و در نهایت حجم معاملات نیز نزدیک به 23 درصد کاهش یافت. شرایط کلی بازار نشانگر آن است که قیمت مواد اولیه در سال جاری به نسبت اواخر سال قبل رشد داشته است و همین داده موجب شده تا قیمت تمام شده  برخی از محصولات نهایی هم افزایش یابد. این وضعیت در نهایت تاکنون کاهش حجم خرید محصولات نهایی و پلیمری را رقم زده است .

بر پایه این گزارش ، درهفته قبل حجم داد و ستد پلیمرها در بورس به رقمی نزدیک به 40 هزار تن رسید.

 این گزارش می افزاید: در هفته قبل به رغم انتظار بازار از افزایش قیمت‌های پایه که البته محقق هم شد ، بازار منتظر جرقه‌ای برای رشد نرخ بود ولی با توجه به ضعف تقاضا ، شاهد بودیم که خرید محدود شده و در نهایت حجم واقعی تقاضا در بازار داخلی از رشد قیمت‌ها حمایت نکرد.

در بازار محصولات شیمیایی هم شاهد افت حجم معاملات هستیم تا جایی که این رقم کاهشی نزدیک به 36 درصدی داشت و به نزدیکی 17 هزار تن یعنی یکی از کمترین ارقام معاملات در چند هفته اخیر نزول کرد. همچنین در هفته گذشته  حجم تقاضا نزدیک به 29 درصد افت داشت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top