رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

 

پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی – پپنا (www.ppna.ir):

 رضا رحمانی با اشاره به موضوعات مطروحه درباره مشکلات واحدهای تولیدی در تأمین مواد اولیه، گفت: تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی جزء اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، از این رو در این رابطه، کارگروه ویژه‌ای نیز در وزارتخانه در این رابطه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: فرآیند تأمین مواد اولیه به دو صورت انجام می‌شود، نخست تأمین مواد اولیه توسط تولیدات داخلی است که بخش عمده را به عهده دارد، البته این بخش باید ساماندهی جدیدی صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در شرایط کنونی مواد اولیه واحدهای تولیدی به میزان کافی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: در بحث فرآیند واردات مواد اولیه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته، به‌طوری که این حوزه از زمان ثبت سفارش تا توزیع به واحدها در یک قالب دیگر در حال کنترل و مدیریت شدن است.

رحمانی با اشاره به فروش مواد اولیه در بورس، گفت: در شرایط کنونی تنها تولیدکنندگان می‌توانند مواد اولیه را از بورس خریداری کنند و غیر این افراد قادر نیستند که خرید کنند، از این رو، نگرانی مطروحه درباره ورود دلالان و خرید مواد اولیه و فروش در بازار آزاد، مسئله نادرستی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: حال این موضوع مطرح شده که شاید برخی افراد به نام تولیدکننده و بالاتر از نیاز خود اقدام به خرید مواد اولیه کرده و سپس آن را در بازار آزاد بفروشند، اما وزارت “صمت” برای این مسئله نیز راهکار دارد و در این راستا به ادارات استانی اعلام شده که با دلالان و غیر از تولیدکنندگان برخورد جدی شود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top