پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

مشارکت شرکت های سوئیسی و فنلاندی متمرکز بر استفاده از مواد اولیه خام تجدیدپذیر برای تولید چسب های گرما-ذوب ، انواع پلاستیک و کاربردهای پوششی خواهد بود.

 

به گزارش پپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ، شرکت سوئیسی کلارینت (Clariant)، تولیدکننده محصولات شیمیایی ویژه (speciality chemicals)، و شرکت نسته (Neste) فنلاند، متخصص در تولید سوخت های تجدیدپذیر (renewable fuels)، قرار است با همکاری یکدیگر به توسعه پلی الفین های حاصل از منابع تجدیدپذیر بپردازند.

این دو شرکت برنامه دارند تا با ترکیب دانش فنی کلارینت در حوزه انواع چسب (adhesives)، پلاستیک ها و پوشش ها (coatings) و تجربه نسته در زمینه تولید مواد تجدیدپذیر با پایه زیستی (bio-based materials) به اهداف یادشده دست یابند.

این مشارکت که در تاریخ ششم نوامبر از سوی کلارینت اعلام شد؛ نخست متمرکز بر استفاده از مواد اولیه خام تجدیدپذیر (renewable raw materials) برای تولید چسب های گرما-ذوب (hot-melt adhesives)، انواع پلاستیک و کاربردهای پوششی (coatings applications) خواهد بود.

مواد خام اولیه، یعنی مونومرهای C2/C3، از هیدروکربن های تجدید پذیر نسته بدست می آیند. هیدروکربن های یادشده از خوراک تجدیدپذیر مشتق شده از ضایعاتی مانند روغن آشپزی استفاده شده و روغن های تجدیدپذیر سبزیجات حاصل می شوند.

گلوریا گلنگ، معاون رئیس و مدیر شاخه جهانی راهکارهای پیشرفته سطح (advanced surface solutions) شرکت کلارینت، می گوید: به کمک همکاری با نسته می توانیم به هدف خود یعنی تبدیل شدن به یک عرضه کننده حقیقی راهکارهای پایدار تولید در بازار افزودنی ها (additive market) تبدیل شویم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top