پایگاه خبری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه با وجود انجام تعمیرات پتروشیمی نوری اما هیچ گونه اختلالی در مسیر تامین و تولید PETکشور ایجاد نخواهد شد، گفت: در صورت لزوم امکان واردات پارازایلین برای تامین نیاز پتروشیمی تندگویان وجود دارد.
 
«جعفر ربیعی» درباره تامین خوراک «پارازایلین» مورد نیاز پتروشیمی شهید تندگویان پس از آغاز تعمیرات پتروشیمی نوری، گفت: تعمیرات اساسی پتروشیمی نوری مطابق با یک برنامه زمان بندی دقیق انجام شده است.
 
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اعلام اینکه با آغاز تعمیرات پتروشیمی نوری و احتمال کاهش و یا توقف تولید پارازایلین برنامه ریزی شده تا کوچکترین اختلالی در تامین خوراک پتروشیمی تندگویان ایجاد نشود، تصریح کرد: با وجود انجام تعمیرات پتروشیمی نوری اما هیچ گونه اختلالی در مسیر تامین و تولید PET کشور ایجاد نخواهد شد.
 
این عضو هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به ذخیره سازی مناسب خوراک پارازایلین پتروشیمی تندگویان، خاطرنشان کرد: در صورت لزوم امکان واردات پارازایلین هم وجود دارد تا نیاز بازار و صنایع تکمیلی پتروشیمی به محصول PET به طور کامل تامین شود.
 
گفتنی است، پیش بینی می‌شود با اجرای یک پروژه 100 روزه، ظرفیت تولید محصول استراتژیک و کلیدی پارازایلین در پتروشیمی نوری به ‌عنوان بزرگترین مجتمع آروماتیکی ایران و جهان 70 درصد افزایش یابد.
 
در شرایط فعلی، پتروشیمی نوری با ظرفیت تولید بالغ بر 750 هزار تن پارازایلین بزرگترین تولیدکننده این محصول استراتژیک در صنعت پتروشیمی کشور است.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top