پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): حرکت به سوی تولید محصولات شیمیایی ویژه که از سودآوری بالاتری برخوردارند؛ در راستای سیاست عربستان برای متنوع ساختن ساختار اقتصاد و کاهش وابستگی به نفت صورت می‌گیرد.

یوسف البنیان، مدیرعامل شرکت پتروشیمی سابک عربستان سعودی، اعلام کرد: سابک قصد دارد ظرف پنج سال آینده بین ۳ تا ۱۰ میلیارد دلار برای به‌دست آوردن مالکیت‌های جدید در حوزه محصولات شیمیایی ویژه و مواد کشاورزی هزینه کند.

بنیان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز افزود: گروه سابک در حال حاضر مشغول بررسی خریداری مالکیت دو تولیدکننده پلاستیک‌های ویژه با تاسیساتی در اروپا، خاورمیانه و چین است و انتظار می‌رود تصمیم نهایی در ارتباط با مالکیت‌های یادشده تا سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی اتخاذ شود. وی ادامه داد: ما همچنین به دنبال راه‌هایی برای توسعه کسب و کار تولید مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی شامل انواع کود در قاره آفریقا و آمریکای جنوبی هستیم. مدیر‌عامل سابک خاطرنشان کرد: در نظر داریم با کاهش وابستگی فعالیت‌های خود به نفت و انرژی، سهامداران خود را در برابر نوساناتی که صنایع پتروشیمی را تهدید می‌کنند؛ ایمن کنیم. بنیان همچنین عنوان کرد: سابک تصمیم برای گسترش فعالیت در زمینه محصولات شیمیایی ویژه را مدت‌ها پیش اتخاذ کرده بود. اما این موضوع نمی‌تواند تنها از طریق ایجاد ظرفیت‌های تازه یا احداث مجتمع‌های جدید حاصل شود؛ بلکه باید از طریق به‌دست آوردن مالکیت تاسیساتی که در حال حاضر در این حوزه‌ها فعالیت دارند؛ به این مهم دست یافت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top