پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): شرکت شورون فیلیپس کمیکال آمریکا به تازگی دو واحد تولید پلی اتیلن با ظرفیتی معادل 500 هزار تن در سال را افتتاح کرد.

به گزارش پپنا به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، شرکت شورون فیلیپس کمیکال (CP Chem) آمریکا به تازگی دو واحد تولید پلی اتیلن (PE) را در تاسیسات خود واقع در اولد اوشن (Old Ocean) ایالت تگزاس افتتاح کرد. نمایندگان موسسه آی سی آی اس در مراسم گشایش واحدهای یادشده حضور داشتند.

بر اساس این گزارش ، هر یک از دو واحد پلی اتیلن 40 و 41 (PE units 40 and 41) از ظرفیتی معادل 500 هزار تن در سال برخوردارند. این دو مجتمع در اولد اوشن بخشی از پروژه 6 میلیارد دلاری شورون فیلیپس کمیکال برای منطقه گلف کوست (Gulf Coast) ایالات متحده محسوب می شوند. طرح یادشده همچنین شامل یک واحد جدید کراکر اتان در تاسیسات Cedar Bayou این شرکت در تگزاس است.

مارک لشیر، رئیس و مدیرعامل شورون فیلیپس کمیکال، عنوان کرد: ما برنامه خود برای ساخت واحدهایی در مقیاس جهانی (world-scale units) را در سال 2011 میلادی عنوان کردیم؛ کلنگ این طرح در سال 2014 به زمین خورد و در حال حاضر نیز شروع به کار موفقیت آمیز آن ها را جشن می گیریم. با بهره گیری از ظرفیت جدید می توانیم به بازارهای تازه ورود کنیم و مشتریان جدیدی بیابیم. امری که به تقویت حضور بین المللی ما کمک شایانی می کند.

این شرکت می گوید: اگر چه همواره تلاش داشتیم تا واحدهای پلی اتیلن زودتر از واحد کراکر Cedar Bayou در مدار تولید قرار گیرند؛ با این حال طوفان هاروی سبب به تعویق افتادن بیشتر آغاز به کار این واحد کراکر شد. پیش بینی می کنیم که راه اندازی اولیه واحد کراکر یادشده در سه ماهه اول سال آینده میلادی و تولید تجاری در سه ماهه دوم محقق شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top