محمد رضا نعمت زاده که روزگاری به او پدر صنعت پتروشیمی ایران هم می گفتند حالا با کنار رفتن از دولت دوازدهم فراغت بیشتری دارد. وزیر دولت یازدهم در گفت و گو با ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست به شرکت های پتروشیمی توصیه کرده سراغ تولید کامپاندهای پلیمری بروند.

 

پایگاه خبری پپنا (www.ppna.ir): محمد رضا نعمت زاده که روزگاری به او پدر صنعت پتروشیمی ایران هم می گفتند حالا با کنار رفتن از دولت دوازدهم فراغت بیشتری دارد. وزیر دولت یازدهم در گفت و گو با ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست به شرکت های پتروشیمی توصیه کرده سراغ تولید کامپاندهای پلیمری بروند.

در طراحی و تولید کاتالیست‌ها به ویژه در بخش غیر پلیمری حرکت بسیار خوبی در کشور انجام شده و در خیلی از زمینه‌ها به خوداتکایی رسیده‌ایم، گفت: ولی در زمینه پلیمرها تازه فعالیت ها شروع شده و امیدواریم شرکت‌های دانش بنیان داخلی و شرکت‌های کاتالیست‌ساز داخلی در زمینه طراحی و تولید کاتالیست‌های پلیمری هم هر چه زودتر به موفقیت برسند.

مدیرعامل اسبق شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه یکی از زمینه‌هایی که برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی تازه شروع شده و امیدواریم توسعه پیدا کند بحث کامپاندینگ مواد پلیمری است، تبیین کرد: زیرا خیلی از قطعات به ویژه در بخش صنعتی و حتی در بخش لوازم خانگی و صنایع خودروسازی، مواد پلیمر به صورت خام استفاده نمی‌شود بلکه تبدیل به کامپاند شوند و به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرد.

وی، ادامه داد: این هم یکی از زمینه‌هایی است که در چند سال اخیر کار شروع شده و در حال رشد است ولی از آنجا که زمینه کار بسیار زیاد است باید بتوانیم محصولات پلیمری را به صورت کامپاند صادر کنیم که گاهی ارزش افزوده آن بیش از دو برابر مواد مثلا گرانول پلیمر یا پودر پلیمر است. امیدواریم در این نمایشگاه ایران پلاست نمونه‌های پیشرفت آن را ببینیم و از علاقه مندان دعوت می‌کنیم در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.

باید هر سال با پیشرفت تکنولوژی، پیشرفت کاربردهای مختلف که در مواد پلیمری ایجاد می‌شود، این هم رشد کند؛ در بخش الکترونیک و ساخت قطعات پیشرفته باید کار بیشتری کنیم، همان طور که گفتم بحث کامپاندهای پلیمرها یکی از زمینه‌هایی است که می‌تواند کیفیت مصرف را ارتقا دهد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم