سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): جلسه 30 ام کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی با موضوع فروش خارج از بورس برخی محصولات شرکت های پتروشیمی مارون و جم آغاز و در ادامه آمار مقایسه¬ای خرید حجم محصولات پلیمری در سه ماهه اول سال 1395 و 1396 توسط بورس کالا ارائه شد. در مورد آیین¬نامه پیشنهادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی "موضوع دوم دستور جلسه"،  بند 1 و 2 بخش قیمت پایه عرضه در بورس،  به شرح ذیل به اجماع (7 رأی از 7 رأی) تصویب شد:

1- در صورت عرضه محصولات در انبار کارخانه تولیدکننده مبنای قیمت پایه قیمت EXW محاسبه شده در بند قبل خواهد بود.

 

2- در صورت تقاضای تولید از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، عرضه محصول در انبارهای داخلی، هزینه حمل بعلاوه هزینه انبارداری به میزان ماهانه تا 3 %  قیمت EXW (مبدا محاسبه از تاریخ ورود به انبار با تأیید شرکت ملی صنایع پتروشیمی) قابل افزودن به قیمت پایه می¬باشد.

*در مورد بند مذکور مقرر گردید در اعلام قیمت از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ستاره¬ای به منظور درج دلیل افزایش هزینه در نظر گرفته شود.

پس از آن جلسه به منظور بررسی دستورکار سوم " تأمین خوراک مجتمع پترو ایمن سپاهان" به استماع اظهارات طرفین پرداخت. در نهایت با توجه به اینکه خوراک درخواستی شرکت فوق (رافینیت، ریفورمیت، تولوئن و heavy end ) جزء محصولات پذیرفته و عرضه شده در بورس کالا نیستند؛ لذا مشمول مصوبه 263 شورای رقابت و اصلاحات آتی آن نبوده و طرفین (متقاضی و عرضه کننده) می¬توانند بر اساس مقررات عمومی و تفاهم اقدام به انعقاد قرارداد نمایند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم