کارخانه پلی اکریل اصفهان در مالکیت بخش خصوصی است، این کارخانه از واحدهای صنعتی منحصر به فرد کشور و تنها تولیدکننده الیاف اکریلیک است که مواد اولیه آن یعنی «آکریلو نیتریل»(AN) باید از خارج کشور تامین شود.

 

 

 

 پلی اکریل اصفهان

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): کارخانه پلی اکریل اصفهان در مالکیت بخش خصوصی است، این کارخانه از واحدهای صنعتی منحصر به فرد کشور و تنها تولیدکننده الیاف اکریلیک است که مواد اولیه آن یعنی «آکریلو نیتریل»(AN) باید از خارج کشور تامین شود.

شرکت پلی‌اکریل اصفهان با حدود 40 سال سابقه و بیش از 1500 کارگر که در سال‌های گذشته دچار مشکل مالی شده بود، پارسال به علت مشکل نقدینگی از فعالیت و تولید باز ماند.کارگران این شرکت اکنون زیر پوشش بیمه بیکاری قرار دارند.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان در ادامه از آغاز تعمیرات دستگاه‌ها و بخش‌هایی از این کارخانه خبرداد و یادآوری کرد: شهریور سال گذشته 200 میلیارد ریال تسهیلات دولتی به این شرکت داده شد و قرار است 2 فقره تسهیلات یکصد میلیارد ریالی دیگر از بانک‌های صنعت و معدن و ملی با ضمانت دولت به این شرکت پرداخت شود.وی با اشاره به اینکه الیاف پلی‌استر از دیگر محصول‌های کارخانه پلی اکریل است، گفت: مواد اولیه پلی‌استر در داخل کشور از طریق پتروشیمی، پالایشگاه و واحد دی‌ام‌تی تامین می‌شود و در این زمینه مشکل خاصی جز تامین نقدینگی نداریم.

احمدیه درباره وضعیت کارخانه کاشی نیلو اصفهان نیز توضیح داد: این کارخانه در یک واگذاری، خریداری و مدیریت آن دچار مشکل شده است و چالشی بین سهامداران آن وجود دارد.وی با تاکید بر اینکه این کارخانه، صادرات محور است، افزود: اگر مساله مدیریت کارخانه حل یا تامین ریالی شود، مشکلات این واحد نیز حل خواهد شد.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: این استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد و پس از آن استان‌های فارس و آذربایجان شرقی قرار گرفته‌اند.احمدیه افزود: سه دسته تسهیلات در دولت یازدهم برای حمایت از واحدهای صنعتی پرداخت شد که شامل طرح رونق تولید، از طریق بانک‌ها و حمایت از واحدهای صنعتی بزرگ است.وی با بیان اینکه تسهیلات در قالب طرح رونق برای واحدهای صنعتی مشکل دار و نیازمند سرمایه در گردش و همچنین واحدهای با پیشرفت بالای 60 درصد پرداخت شده است، گفت: این تسهیلات در اصفهان 9500 میلیارد ریال برای 1176 واحد در سال 95 بوده است.

وی با اشاره به دسته دوم تسهیلات افزود: این تسهیلات به‌صورت مستقیم از طریق بانک‌ها پرداخت شده که در سال گذشته شامل 9320 میلیارد ریال به 1181 واحد بوده است. همچنین در دسته سوم نیز 10 هزار و 210 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای بزرگ با اشتغال بالای یکصد نفر پرداخت شده است. احمدیه خاطرنشان کرد: در مجموع سال گذشته 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان اصفهان پرداخت شده است.بر اساس این گزارش، اصفهان با 9100 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 213 هزار میلیارد ریال و اشتغال 261 هزار نفر، صنعتی‌ترین استان کشور است. در این استان پروانه بهره برداری برای 792 معدن با سرمایه‌گذاری 4705 میلیارد ریال و ظرفیت استخراج 47 میلیون تُن در سال و اشتغال 9133 نفر صادر شده است. این استان همچنین دارای 24 اتاق اصناف، 601 اتحادیه صنفی و 159 هزار واحد صنفی است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم