مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با اشاره مشکلات پیش‌روی صادرات محصولات پتروشیمی گفت: برای اینکه محصولات انباشته نشوند مجبوریم که قیمت‌ها را کاهش دهیم و تشکیل بازرگانی یکپارچه یک ضرورت است.

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با اشاره مشکلات پیش‌روی صادرات محصولات پتروشیمی گفت: برای اینکه محصولات انباشته نشوند مجبوریم که قیمت‌ها را کاهش دهیم و تشکیل بازرگانی یکپارچه یک ضرورت است.

 

به گزارش «ایلنا»، «مهدی شریفی نیک‌ نفس» با تاکید بر لزوم تجمیع بازرگانی مجتمع‌های پتروشیمی اظهار کرد: برای صادرات محصولات پتروشیمی کشور لازم است که یک بازرگانی متمرکز و یکجا داشته باشیم و این مساله باید هر چه زودتر اجرایی شود و تعارف نیست. وی افزود: در تمام دنیا حضور در بازار پتروشیمی به صورت یکجا و متمرکز است و در این رابطه همصدایی وجود دارد بنا بر این ما نیز با توجه به شرایط صنعت پتروشیمی و افزایش میزان تولیدات و رقابت سنگین قطعا باید به فکر تمرکز بازرگانی این صنعت باشیم. شریفی نیک‌نفس تصریح کرد: با توجه به چالش‌های صادرات، رقابت‌های منفی صادرکنندگان و همچنین تبانی خریداران و مشکلاتی که از این مسیر حادث می‌شود، باید بازرگانی یکپارچه پتروشیمی داشته باشیم. ابن مقام مسوول در پایان گفت: ما در حال حاضر برای اینکه محصولات انباشته نشوند مجبوریم قیمت‌ها را کاهش دهیم. از طرفی هم کاهش قیمت تا حدی باعث می‌شود تعرفه‌های آنتی دامپینگ روی محصولات ما وضع شود و نتوانیم با رقبای خارجی رقابت کنیم بنابراین تشکیل بازرگانی یکپارچه پتروشیمی یک ضرورت است تا بتوانیم قدرت چانه‌زنی و مذاکره داشته باشیم و این قضیه مستلزم این است که بازیگران دور هم بنشینند و با هم تصمیم بگیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم