جمهوری آذر بایجان در نظر دارد تا تولید پروپیلن خود را با سرمایه گذاری های جدید تا حدود 200 هزار تن در سال افزایش دهد.

 

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir):جمهوری آذر بایجان در نظر دارد تا تولید پروپیلن خود را با سرمایه گذاری های جدید تا حدود 200 هزار تن در سال افزایش دهد.

به گزارش پپنا به نقل از پایگاه اینترنتی ترند نیوز، مختار بابایف، رئیس شرکت آذری کیمیا (Azerikimya) اعلام کرد: حجم تولید پروپیلن در مجتمع اتیلن- پلی اتیلن این شرکت، پس از نخستین مرحله انجام عملیات نوسازی و ارتقا، در ماه اکتبر سال جاری میلادی از رقم فعلی 60 هزار تن به 150 هزار تن در سال افزایش می یابد.

بابایف افزود: در فاز دوم قرار است این رقم به 185 تا 190 هزار تن در سال بالغ شود و با توجه به این که طرح توسعه ای مجتمع اتیلن- پلی اتیلن یادشده در مجموع شامل سه فاز است انتظار می رود روند افزایش تولید در مدت زمان کمی محقق شود.

وی ادامه داد: فاز اول این پروژه در اکتبر سال 2017 میلادی تکمیل خواهد شد، اما فاز دوم در تابستان سال 2018 (در فاصله ماه های ژوئیه تا آگوست) و فاز سوم عملیات نوسازی و ارتقاء در تابستان سال 2019 میلادی همزمان با استقرار ماشین آلات اتوماتیک، کوره ها و دیگر تجهیزات مورد نیاز به پایان می رسد.

بابایف خاطرنشان کرد: این پروژه در مجموع مطابق برنامه زمان بندی پیش می رود و هزینه های نوسازی و ارتقاء در سال 2016 میلادی به حدود 30 میلیون یورو رسید. همچنین لازم است ظرف چند ماه آینده 80 میلیون یوروی دیگر به این پروژه تزریق شود.

بر اساس این گزارش منابع مالی طرح توسعه ای آذری کیمیا از طریق وام های دریافتی و شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان موسوم به سوکار تامین می شود. آذری کیمیا از زیرمجموعه های شرکت سوکار به شمار می رود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کم