مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سالانه ٥٠٠ میلیارد تا یک تریلیون تن کیسه پلاستیکی درجهان مصرف می شود.

 

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سالانه ٥٠٠ میلیارد تا یک تریلیون تن کیسه پلاستیکی درجهان مصرف می شود.

به گزارش پپنا، محمد جواد سروش مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست روز شنبه در مراسم روز زمین پاک که به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: سالانه ٥٠٠ میلیارد تا یک تریلیون تن کیسه پلاستیکی درجهان مصرف می شود.
 

وی گفت: روزانه در جهان ٣.٥ تا ٤ میلیون تن پسماند تولید می شود، سالانه ٧.٣ دهم میلیون هکتار جنگل در دنیا از بین می رود، سالانه یک میلیارد تن کربن وارد جو می شود و حدود نیمی از جنگل های استوایی از بین رفته است.

سروش افزود: از سال ١٣٨٣ تا ١٣٩٢بر اثر بهره برداری بی رویه از جنگل ها سطوح جنگلی کشور از ١٤.٢ دهم به ١٢ میلیون هکتار کاهش یافته است.

مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: از سال ١٩٦٠ تاکنون حدود یک سوم زمین های قابل کشت جهان از بین رفته است.

وی گفت: از این رو سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم روزی به نام زمین پاک نامگذاری کرده است.

سروش افزود: این روز فرصت مناسبی است تا با استفاده از فناوری های روز دنیا بر فعالیت های مرتبط با شهر سبز تمرکز کنیم.مدیر کل دفترآب و خاک سازمان محیط زیست تاکید کرد: حفظ زمین یک وظیفه همگانی است و باید در حفاظت از مولفه های زیستی مانند آب، خاک و هوا تلاش کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم