سلیمانی از مذاکره بر سر نحوه نرخ‌گذاری خوراک منومر استایرن با مجتمع‌های پتروشیمی خبر داد و گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در پتروشیمی تبریز در آینده افزایش سرمایه نیز پیش‌بینی شده است.

 

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): سلیمانی از مذاکره بر سر نحوه نرخ‌گذاری خوراک منومر استایرن با مجتمع‌های پتروشیمی خبر داد و گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در پتروشیمی تبریز در آینده افزایش سرمایه نیز پیش‌بینی شده است.

مدیر عامل سرمایه گذاری غدیر از تداوم مذاکره بر سر تعیین نرخ خوراک منومر استایرن پتروشیمی تبریز بر اساس نرخ ارز آزاد و دولتی خبر داد.

غلامرضا امیری سلیمانی در برابر این پرسش که آیا با توجه به اجرای پروژه خط لوله انتقال اتیلن غرب از میاندوآب به تبریز برنامه‌ای برای افزایش سرمایه در پتروشیمی تبریز دنبال خواهد شد؟ پاسخ داد: در زمان اجرای پروژه طبیعی است که باید بخشی از طرح به طور فاینانس و بخش دیگر از منابع سهامداران تامین شود.

در پتروشیمی تبریز نیز هم اکنون قبل از اجرای پروژه بخشی از سرمایه مورد نیاز بطور علی الحساب از سوی سهامدار عمده پرداخت شده و پس از پیشرفت کار از طریق افزایش سرمایه منابع مورد نیاز تامین خواهد شد.

 وی با اشاره به اجرای پروژه طرح توسعه تولید اوره و آمونیاک پتروشیمی شیراز در 5 ماه اخیر گفت: بطور معمول هزینه استهلاک پروژه های بزرگ سنگین بوده و به 100 درصد ظرفیت دست نمی‌یابد. در این زمینه هر زمان که پروژه به ظرفیت نهایی دست یابد علاوه بر کاهش هزینه استهلاک منجر به سودآوری خوبی نیز خواهد شد.

سلیمانی ادامه داد: در ماههای اخیر با افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در بازار های جهانی روبرو بوده‌ایم و برخی از شرکت ها حتی با تعدیل های درآمدی نیز روبرو بوده اند و این در حالی است که در سال مالی قبل شرایط خوشایندی بر صنعت پتروشیمی حاکم نبود. زیر با وجود بالا رفتن ظرفیت تولید از ظرفیت اسمی اما حجم و ارزش دلاری محصولات با کاهش عجیبی مواجه بود.

این مشکلات هم اکنون در حال حل شدن بوده و در صورت تحقق می توان انتظار تعدیل‌های با اهمیت درامدی نیز برای پتروشیمی ها از جمله "شیراز" انتظار داشت.

وی در مورد چشم انداز آتی بازار سرمایه گفت: به نظر می رسد با توجه به قیمت نفت در بازار های جهانی و افزایش نرخ محصولات پتروشیمی و همچنین وزن با اهمیت این صنایع در بازار سهام می‌توان به بهبود روند بورس در چشم انداز آتی امید وار بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم