اکثر ما بیش از ۲٫۰۰۰ ساعت در سال کار می‌کنیم.

 

 

 

مدیریت

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): دوست داشته باشید یا نه، ما بیشتر وقت خود را با کار می‌گذرانیم. اکثر ما بیش از ۲٫۰۰۰ ساعت در سال کار می‌کنیم.

بنابراین، اگر با شغل فعلی خود خوشحال نیستید یا اگر سعی دارید به زمینه جدیدی وارد شوید، در ادامه ۱۰ عادت ضروری برای دستیابی به شغلی که می‌خواهید آمده است:

رسالت شغل خود را بدانید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دریک آنلاین، اطمینان حاصل کنید که در مورد آنچه که می‌خواهید با شغل خود به انجام برسانید، صراحت دارید. آن را با صدای رسا بیان کنید. دقیقاً رسالت شغلی خود را بنویسید و هر جا که روزانه می‌توانید آن را ببینید بگذارید.

زمان خود را حسابرسی کنید.

اگر هر روز سر کار می‌روید، چگونگی گذراندن زمان خود را بنویسید. ببینید که چه چیزهایی شما را از تحقق اهدافتان دور کرده است. کارهایی را بهره‌ور نیستند انجام ندهید. اگر به دنبال استخدام هستید، نگاه جدی به چگونگی صرف زمان خود داشته باشید. چه میزان زمانی را می‌خواهید برای ملاقات‌ها یا صحبت با تلفن صرف کنید؟ چه میزان زمان برای تحقیق در مورد مصاحبه‌های شغلی لازم است؟ مسئولیت در مورد زمان، حتی در مورد یک دقیقه به شما کمک شایانی خواهد کرد.

از دقت برند آنلاین خود اطمینان حاصل کنید

در دنیای امروزی، کارفرمایان آینده‌نگر و نیز مدیریت فعلی، از اینترنت و رسانه اجتماعی برای جستجوی شما استفاده خواهد کرد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که نام، پروفایل و برند شما در گوگل وجود دارد. هر چیزی که به وجهه برتر شما کمکی نمی‌کند را حذف کنید.

قدردانی روزانه

خواه یک کار نه چندان مهم انجام دادید یا به دنبال تحول شغلی بوده باشید، به هر حال زمانی را برای سپاسگزاری روزانه اختصاص دهید. شما می‌توانید چیزهایی پیدا کنید که صرفنظر از شرایط بابت آن شکرگزار باشید. این عادت نگرش شما نسبت به خودتان و شغلتان را متحول خواهد کرد. این کار به نوعی فروتنی نسبت به آگاهی از این که تمام این کارها را شما انجام داده‌اید خواهد بود.

انعطاف‌پذیر باشید

کارفرمایان همیشه به دنبال اعضای تیم هستند که با جریان کاری پیش می‌روند و شکایتی نسبت به تغییر برنامه‌ها یا وظایف ندارند. این نوع کارکنان به زودی به چشم رئیس خواهند آمد زیرا وجهه خوبی از خود نشان داده‌اند. افرادی که با روی باز تغییرات را نمی‌پذیرند اغلب به دنبال کار در پروژه‌های بیشتر و حرکت سریع‌تر در محل کار هستند.

فقط به دنبال تایید نباشید

تطبیق فعالیت‌ها یا عقاید ما به عنوان کارمند آسان است اگر به دنبال پشتیبانی از سوی مدیریت باشیم. احتمالاً نسبت به خواسته‌های خاص کارفرمای آینده آن هم فقط برای اینکه آن شغل را بگیرید وسوسه شده‌اید. با وجود این، به جای دنبال تایید بودن، باید بر تاثیر فعالیت‌های خود تمرکز کنید. ایا این کار خدمت‌رسانی به مشتری را بهبود خواهد بخشید؟ آیا نیازهای او را مرتفع می‌نماید؟ تایید زودگذر است، اما بر خط مشی تاثیر می‌گذارد. بنابراین به جای اینکه از خود بپرسید آیا رئیستان عملکرد شما را می‌پسندد از خودتان بپرسید چگونه می‌توانید بهترین باشید. آیا تاثیر پایداری بر برخی از بخش‌های این شغل خواهید داشت؟ اگر بتوانید به این سوالات پاسخ دهید، می‌توانید بگویید موفق هستید.

۳۰ دقیقه زودتر به محل کار خود بروید

مانند بسیاری از کارندان، احتمالاً درست به موقع سر کار خود حاضر می‌شوید. یا احتمالاً رفت و آمد خود را طوری تنظیم می‌کنید که درست قبل از آمدن رئیس در محل کارتان باشید. در اینجا یک عادت ساده می‌تواند به شما کمک کند: ۳۰ دقیقه زودتر از شروع کار، در محل کارتان حاضر شوید. بدین صورت زمانی برای نشستن و بازتاب اهداف روزانه خود خواهید داشت. می‌توانید به کارهایی که باید انجام دهید را اولویت‌بندی کنید. بدین صورت روزی کمتر از هیاهو و هرج و مرخ خواهید داشت و مدیرتان این را به عنوان ابتکار عمل تلقی خواهد کرد.

اغلب در دسترس باشید

حتی اگر در حال حاضر شغلی دارید، اما هرگز ارتباط با اطلاعات تماس و دوستان کسب و کار خود را متوقف نسازید. فرصت‌های جدید سریعتر از موتورهای جستجو به صورت شفاهی یافت می‌شوند. فهرست دقیقی از تماس‌ها داشته باشید و از رسانه اجتماعی برای حضور استفاده کنید.

مزایای یک مشاور را دست کم نگیرید

شما هرگز با استفاده از راهنمایی‌های فردی که خود زمانی بیشتر از شما در آن حرفه کار کرده است، اشتباه نخواهید کرد. کسی را بیابید که در جنبه‌های چالشی شغل‌تان به شما کمک کند. لازم نیست چیزی که دیگران یافته‌اند را دوباره کشف کنید، بلکه باید دریابید که دیگران چگونه موقعیت مشابه شما را مدیریت کرد‌ه‌اند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top

خرید سی سی کمخرید سی سی کمخرید سی سی کم