رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

شما این افراد را می‌شناسید

 

 

 

 مدیریت

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): شما این افراد را می‌شناسید: آنها به کارهایی می‌پردازند که دیگر صاحبان کسب و کار رویای انجام آن را دارند و معمولاً موفق هستند.

دکتر شِلی پرووست می‌گوید، «در دفتر من، واژه «کله‌شق» دیگر چندان استفاده نمی‌شود. ما از بسیاری چیزهای دیگر استفاده می‌کنیم: عملکرد فردی یا کمالات یا توانایی برای فروش یا به سود رسانی و اصولاً قابلیت بالقوه بیشتر در این زمینه‌ها در زمره جذابیت بیشتر به شمار می‌آید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دریک آنلاین،  در ادامه به ویژگی‌های مدنظر پرووست در مورد افراد کله شق به تمام معنا می‌پردازیم:

آنها اول «چشم» می‌گویند، بعد چگونگی انجام آن را تجسم می‌کنند.

افراد کله‌شق به طور فوق‌العاده‌ای اعتماد به نفس دارند. اگر شغلی نزدیک محل زندگی آنها باشد، راهی برای رسیدن به آن پیدا خواهند کرد.

چرا؟ چون آنها به توانایی‌های خود ایمان دارند و البته به افراد دور و بر خود نیز اعتماد دارند.

اگر شما یک کله شق به تمام معنا هستید، فکر می‌کنید که روشی برای حل هر مسئله وجود دارد. فقط کافی است که آن را پیدا کنید.

آنها متفاوت از سایرین فکر می‌کنند.

اکثر مشکلات مربوط به کسب و کارها، جدید نیستند. افراد کله‌شق مسائل قدیمی را با انواع راه حل‌های خلاقانه دنبال می‌کنند.

به جای طراحی خبرنامه شرکت که هیچ کسی حوصله خواندن آن را ندارد، فرد کله‌شق سند دست‌نویسی از مدیرعامل ابداع می‌کند که از شما برای کار استقبال کرده و آخرین اخبار را در اختیارتان قرار می‌دهد.

آنها صحبت می‌کنند

هنگامی که کله‌شق‌ها نظرات متفاوتی داشته باشند آن را به اشتراک می‌گذارند.

اما اصلاً بحث نمی‌کنند چون فقط می‌خواهند آن را ارزیابی کنند.

آنها با شور و شوق مهارت‌های ناشی از بیم خود را به اشتراک می‌گذارند.

کله‌شق‌ها هرگز از آموزش به دیگران خجالت نمی‌کشند.

انرژی و نوآوری را به روش تدریس افزوده می‌شود و گروهی از مردم از آن درس می‌گیرند. مهارت بالا + اعتماد به نفس بالا + اشتراک گذاری با دیگران = کله شق به تمام معنا

آنها با کٌدهای خود زندگی می‌کنند.

خواه کدهای آنها نیرویی خلاق در جهان باشد یا نباشد، برای اخلال در فناوری یا چالش کشیدن دیگران برای بررسی زندگی، تمایلی به سازش اصول و عقاید خود برای آسایش یا تایید دیگران ندارند.

آنها کارهایی را انجام می‌دهند که دیگران فقط آرزوی آن را در سر دارند.

یکی از نقل قول‌های مورد علاقه من این است، «برادران رایت هرگز مجوز خلبانی نداشتند.» به جای نگاه کردن به اطراف و کسب مجوز و تایید، کله‌شق‌ها شجاع هستند. آنها ابتکار عمل دارند. آنها ایده‌ای در سر دارند و بدان عمل می‌کنند.

به جای تحقیق و درجا زدن و بحث درمورد مسائل تا سر حد مرگ، کله‌شق‌ها راه حلی برای انجام آن پیدا می‌کنند.

آنها هرگز و هرگز و هرگز تسلیم نمی‌شوند

مالکوم گلدول، ایده‌ای که ۱۰٫۰۰۰ ساعت کار کارشناسی صرف کرده بود را به شهرت رساند.

با وجود این کلید اصلی تسلط بر مهارتی پیچیده، ثبات است ـ یعنی توانایی درگیر ماندن در آن به اندازه کافی حتی تا ۱۰٫۰۰۰ ساعت.

افراد با ثبات مانند ضدغیرحرفه‌ای ها هستند. به جای تندروی و از این شاخه به آن شاخه پریدن، باید بر یک موضوع تمرکز نمود. افراد کله‌شق، سرسخت و پایدار هستند و اصلاً راضی به رها کردن کاری نیستند.

افراد باثبات‌تر نه تنها طولانی‌تر و سخت‌تر کار می‌کنند، بلکه بخشی از معادله هستند. آنها بر هدف خود تمرکز می‌کنند و به آنچه که در میانه راه به دست می‌آورند راضی نمی‌شوند.

آنها دشمنان را نادیده می‌گیرند

دلایل بسیاری برای گوش کردن به دشمنان وجود دارد: آسودگی، احساس راحتی، احساس امنیت و اینکه نادان به نظر نرسید.

اما به گفته دیل کارنی، یکی از افراد تاثیرگذار، «افرادی که به دوردست‌ترین‌ها می‌روند به طور کلی کسانی هستند که می‌خواهند کاری انجام دهند و جرات آن را هم دارند. قایق مطمئن هرگز از ساحل دور نمی‌شود.»

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top