رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام

یادداشتی از ژاکلین ویتروم/ مترجم: افسانه محمودی یزدانی

 

 

 

مدیریت، سایت خبری پپنا، پلیمر، پلاستیک، بسته بندی

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): کارآمدترین کارآفرینان خود را همچون یک دارایی می‎پندارند. آن‎ها دائم روی خود و آینده خود از طریق تداوم آموزش و یادگیری و ارتقای خود سرمایه‎گذاری می‎کنند.

اگر می‎خواهید کارآفرین بهتری باشید و در تجارت خود با موفقیت رشد کنید، وقت و انرژی خود را به ارتقای عادت‎های روزانه خود اختصاص دهید.

در این‎جا ۱۵ کاروجود دارد که تاثیرگذاران تجاری در برنامه زمانی بسیار شلوغ خود برای آن‎ها جایی باز می‎کنند.

 • صبحانه بخورید.

به منظور کار در منتهای عملکرد خود، بدن‎تان نیاز به سوخت دارد. به جای گرفتن تنها یک فنجان قهوه در راه محل کار خود، دقایقی را به خوردن یک وعده غذایی یا نوشیدن پروتئین مایع اختصاص دهید؛ حتی اگر در راه رفتن باشید.

 • روزتان را طراحی کنید.

اولین کار صبح‎تان این باشد که به تقویم خود نگاه کنید و برنامه خود را اولویت‎بندی کنید. اگر در زمان خاصی از روز بیشترین کار را انجام دهید، آن ساعات را برای ساعت کاری در نظر بگیرید. من بهترین کار را صبح‎ها انجام می‎دهم، بنابراین سعی می‎کنم ۹۰ دقیقه را به نوشتن اختصاص دهم پیش از این‎که حواس‎پرتی‎های روزانه آغاز شوند. وقتی که در حال انجام این کار هستید، استراحت‎های کوتاه‎مدت در طی روز در نظر بگیرید که میان‎وعده‎های سالم بخورید وانرژی خود را در سطح بالا حفظ کنید.

 • بلافاصله ایمیلها را چک نکنید.

بسیار دشوار است که به عنوان اولین کار صبح به سراغ گوشی هوشمند خود نروید و نبینید که چه کسی به شما ایمیل فرستاده است. اغلب چک کردن ایمیل پرت‎شدن حواس از کاری است که می‎خواهید روی آن تمرکز داشته باشید. سعی کنید که تا ساعت ۹ یا ۱۰ صبح، بعد از این‎که یکی از کارهای مهم لیست کارهای‎تان را به انجام رساندید، صبر کنید و بعد ایمیل‎های‎تان را چک کنید. اگر روی پروژه مهمی کار می‎کنید، سعی کنید ایمیل خود را بیشتر از سه بار در روز چک نکنید.

 • هدف ومقصد خود را به خاطر داشته باشید.

در آغاز هر روز دقایقی را به یادآوری اهداف شرکت خود اختصاص دهید. در مورد مشتریان مهم و این‎که کدام بخش از تجارت‎تان سوددهی بیشتری دارد، فکر کنید. اغلب اوقات درگیر جزییات امور روزانه خود می‎شویم و فراموش می‎کنیم که چه چیزی برای‎مان خوشبختی و منفعت می‎آورد.

 • یک کار.

ما در دنیایی زندگی می‎کنیم که چندکاره بودن مورد ستایش است. متاسفانه وقتی کارهای زیادی دارید که انجام بدهید، ممکن است با انقطاع‎ها و کارهای غیرمهم حواس‎تان پرت شود. برای موثر و پرباربودن، اولویت‎بندی کنید، هر وقت امکان داشت کارها را به دیگران واگذار کنید و خود متمرکز باشید.

 • تصویرسازی کنید.

شاید احمقانه به نظر برسد اما چشمان خود را ببندید و موفقیت خود را ببینید. تصور کنید که وقتی به هدف خود می‎رسید چه احساسی خواهید داشت. تصویرسازی ذهنی ابزاری قدرتمند است و کمک می‎کند تا آرزوهای خود را پیش روی خود داشته باشید. همچنین می‎تواند تصویری از چیزی را که می‎خواهید انجام شود داشته باشید. برای مثال، اگر به سفر به یک شهر علاقه دارید، تصویری از نماد آن شهر را روی میز خود بچسبانید.

 • نه بگویید.

کارآفرینان در قبول هر چیزی که بر سر راه‎شان قرار می‎گیرد تحت فشار قرار می‎گیرند. اما همه موقعیت‎ها به نفع شما یا تجارت‎تان نیست. زمان ارزشمندترین کالای ماست. در انتخاب چیزی که با انجامش موافقت می‎کنید دقت داشته باشید.

 • برای وقت خودارزش قائل شوید.

برخلاف پول، وقت، منبعی غیر قابل برگشت است. راهی برای افزایش آن وجود ندارد. از زمان خود محافظت کنید و آن را صرف انجام کارهایی کنید که بیشترین اهمیت را برای شما و شرکت‎تان دارد. تا جاییکه امکان دارد از حواس‎پرتی اجتناب کنید. چه شما امکاناتی را فراهم کنید یا در جلسه‎ای حضوری یا آن‎لاین شرکت کنید، زمان دقیق آغاز و پایان آن را بدانید. هروقت کسی درخواست جلسه یا مشاوره با شما را دارد، پرسش‎ها را از قبل بپرسید تا بتوانید تحقیقات خود را زودتر انجام دهید. این کار باعث می‎شود سروقت و آماده برای کار باشید.

 • کارها را محول کنید.

 در روزهای اول کارم، فکر می‎کردم می‎توانم پول‎ام را پس‎انداز کنم و همه کار را خودم انجام دهم. سپس دریافتم که کارهای کوچک و نه چندان مهم من را از انجام کارهایی که بیشترین درآمد را برای کسب‎وکارم به همراه دارد، دور نگه می‎دارد. من در حال سوختن و تمام شدن بودم. وقتی از کار لبریز می‎شوید نمی‎توانید راه حلی را بیابید، کسی را به عنوان کمک استخدام کنید.

 • گوش دهید.

وقتی با همکار یا کارمندی صحبت می‎کنید، حضور ذهنی داشته باشید. برای درک چیزی که طرف مقابل می‎گوید، وقت بگذارید. مدیرانی که به خوبی گوش می‎دهند، از سوءتفاهم اجتناب می‎کنند و کمتر احتمال دارد که مجبور باشند درخواست توضیح بیشتر کنند.

 • شکرگزار و سپاسگزار باشید.

 این را عادت روزانه خود کنید که بنشینید و برای همه موقعیت‎هایی که به شما عطا شده و تمامی چیزهایی که تاکنون انجام داده‎اید، سپاسگزاری کنید. یادآوری موفقیت‎های گذشته‎تان شما را متمرکز، حاضر و مفید نگه می‎دارد.

 • برخیزید و دوری بزنید.

آیا می‎دانستید که نشستن هم نوع جدیدی از سیگارکشیدن است؟ این سبک زندگی رفت و آمد با اتومبیل و پشت میزنشینی می‎تواند برای سلامتی‎تان مضر باشد. مطالعات نشان داده که این امر می‎تواند خطر معلولیت، دیابت، بیماری قلبی و انواع خاصی از سرطان و مرض چاقی را افزایش دهد. مهم نیست که چه زمانی می‎توانید این کار را انجام دهید اما دقایقی را صرف ایستادن و انجام فعالیت‎هایی در هر ساعت یا همین حدود کنید. این کار برای جسم و ذهن‎تان مفید است.

 • نفس عمیق بکشید.

 بسیاری افراد نفس‎های سطحی می‎کشند. هر ساعت، از پشت میز خود برخیزید، بدن خود را بکشید و ۱۰ تا نفس عمیق بکشید. این استراحت سریع و افزایش اکسیژن باعث تجدید قوای‎تان برای کار بعدی‎تان می‎شود.

 • یک استراحت ناهار درنظر بگیرید.

از پشت میز خود برخیزید و هرجای دیگری ناهار بخورید. اگر در طول روز حتی نمی‎توانید یک لحظه هم از کارتان دور باشید، ناهار را زمان ارتباطات کاری خود قرار دهید. در طول هفته جلسات ناهار با مشتریان مهم خود، آشنایان متخصص و دوستان ترتیب بدهید.

 • میز خود را تمیز کنید.

 در پایان هر روز، بی‎نظمی را از میز خود دور کنید. خودکارها را سرجای‎شان بگذارید، کاغذهای باطله را جمع کنید و وسایل دیگر را صاف و مرتب کنید. میز مرتب، لوحی پاک برای روز بعدتان است و مانع از احساس فرورفتن در باتلاق کارهای دیروز می‎شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top